GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-11-2022 10:21

Zerdeci 24 Kasım Öğretmenler günü için kutlama mesajı yayınladı

Yeniden Refah Partisi Rize İl Başkanı Mehmet Akif Zerdeci 24 Kasım Öğretmenler günü için kutlama mesajı yayınladı

Zerdeci 24 Kasım Öğretmenler günü için kutlama mesajı yayınladı

Zerdeci mesajında şu ifadelere yer verdi.

Bugün 24 Kasım. Geleceğimizin mimarları olan çok kıymetli öğretmenlerimizin, ülkemizin istikbali için önemlerini hatırlamak ve öğretmenlerimize saygımızı ve teşekkürlerimizi sunmak üzere bugün Öğretmenler Günü’nü kutluyoruz. İstikbalimizin garantisi olan çocuklarımızın ve gençlerimizin yetişmesinin temel yapı taşı, ana omurgası eğitimcilerimizdir. Bu görevi icra eden kıymetli öğretmenlerimiz, ülkemizin her köşesinde birçok güçlüğe göğüs gererek fedakârca çalışmaktadırlar. Öğretmenlerimizin görevlerini yerine getirirken katlandıkları zorlukları ve gösterdikleri fedakârlıklar çok büyüktür.

Ancak iktidar ve  muhalif partilerin bazıları her yıl olduğu gibi bu yıl da öğretmenlerimizin herhangi bir sorunu yokmuş gibi,  sorunlarını dile getirmeden ve çözüm üretmeden kuru kuruya kutlama ve tebrik mesajları yayınladıklarını görmekteyiz . Öğretmenlerimizin maruz bırakıldığı bunca zorluğa rağmen, görev aşkıyla ve meslek ahlakıyla dertlerini gönüllerine hapsetmiş olmalarını, sessiz duruşlarını, sanki onların hiçbir derdi yokmuş gibi bir bakış açısıyla seyreden iktidar ve muhalefet yaklaşımlarını kesinlikle reddediyoruz.

Bizler Yeniden Refah Partisi olarak, eğitimcilerimizin sorunlarını yakından takip ediyor ve iktidara geldiğimizde bu sorunları hızla çözebilmek adına birçok çalışmayı alt kurullarımızla birlikte sürdürüyoruz. Bu amaçla çok kıymetli, fedakâr ve kahraman öğretmenlerimizin, öğretmenler gününü kutlamakla birlikte, iktidara gelir gelmez uygulamaya koyacağımız icraatlarımızında  müjdesini veriyoruz:

 Öncelikli olarak yapılmasını gerekli gördüğümüz bu uygulamalara , bakıldığında tamamı öğretmenlik mesleğinin maddi ve manevi itibarının sağlanmasına yönelik olduğu görünmektedir.

Geleceğimizi emanet ettiğimiz öğretmenlerimiz, Yeniden Büyük Türkiye hedefimizi teslim edeceğimiz çocuklarımızın ve gençlerimizin yetiştirilmesinde kilit konumundadırlar. Eğer öğretmenlerimiz bugün mutsuzsa, her türlü geçim sıkıntısından, yasal boşluklardan veya iktidarın sorunlara kulak asmamasından ötürü asıl işleri olan öğretmenlik mesleklerine odaklanamıyorlarsa, Yeniden Büyük Türkiye hedefinden uzaklaşmışız demektir.

 

Bizler Yeniden Refah Partisi ve Milli Görüşün Temsilcileri olarak, çözülemeyecek hiçbir sorun olmadığına olan inancımızla, 50 yıllık Milli Görüş tecrübemiz ve yer aldığımız hükümetlerde yapmış olduğumuz icraatlarımızla, milletimizin görevi bize devrettiğinde neler yapabileceğimizi ispat etmiş, iş bitirme belgesine sahip bir hareketin temsilcileriyiz. Yeniden Refah İktidarında, öğretmenlerimizle ve onların yetiştirdiği nesillerimizle birlikte Yeniden Büyük Türkiyenin inşasında omuz omuza çalışacağımızı beyan ediyoruz. Bu vesile ile Gazi öğretmenlerimiz başta olmak üzere atanmış ve atanamamış tüm öğretenlerimizin Öğretmenler Günü’nü tekrar kutluyor, saygı, hürmet ve muhabbetle selamlıyoruz.

Bir öğretmen evladı olarak  başta şehit olan öğretmenlerimiz olmak üzere ebediyete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimizi bir kez daha hayırla ve rahmetle yâd ediyorum.

AdminAdmin