GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-03-2023 10:22

YENİDEN REFAH PARTİSİ’NDEN ZİRAAT ODASINA TEBRİK ZİYARETİ

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Cemil Çolak, Rize İl Başkanı Mehmet Akif Zerdeci ve İl Yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyet Rize Ziraat Odası Başkanlığını ziyaret ederek yeni seçilen Bünyamin Arslan ve yönetimini tebrik etti.

YENİDEN REFAH PARTİSİ’NDEN ZİRAAT ODASINA TEBRİK ZİYARETİ

Yeniden Refah Partisi’nin gerçekleştirdiği ziyarette İl Başkanı Zerdeci; “Rize’nin en önemli STK’larından biri olan Ziraat Odası, Bünyamin Arslan Bey’in başkan olarak seçilmesi ile yeni bir döneme girmiş bulunmaktadır. Bünyamin Arslan kardeşimizi ve yönetimini tebrik ediyoruz ve başarılar diliyoruz .

Rize ilimizin en önemli gelirlerinin başında tarım gelmektedir. Rize ilimizi bir tarım illi olarakta anabiliriz. Ziraat Odası, tarımı temsil eden en önemli STK’ların başında gelmektedir. Ziraat Odasının, amacına uygun, başarılı çalışmalar yapması ilimiz ekonomisine ve gelişimine büyük katkı sağlayacaktır. Ziraat Odası, statü olarak siyaset üstü bir konumdadır. Ziraat odası tarafından ilimizde yapılacak bütün hayırlı hizmetleri Yeniden Refah Partisi olarak destekleyeceğiz. Partimizin, Rize tarımı ve Rize’nin gelişimi için yaptığı bütün çalışmaları, plan ve programları paylaşmaya hazırız.

Bünyamin Arslan beyi daha önce gerçekleştirmiş olduğu faaliyetlerinden ve çalışmalarından tanıyoruz. Bu görevinde de başarılı olacağına inancımız tamdır. Sıcak ve samimi karşılamalarından ve misafirperverliklerinden dolayı başkana ve yönetim kuruluna şükranlarımızı sunuyor, Yeni dönemde yapacakları çalışmalarında Başkana ve yönetimine üstün başarılar ve yüzaklığı diliyoruz.”dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Cemil Çolak; “Genel Başkanımız ile birlikte yurdumuzun her köşesini geziyor, halkımızla ve çiftçilerimizle bir araya geliyoruz. Ülkemiz bir tarım ülkesi olmasına rağmen maalesef tarımda ve hayvancılıkta dışa bağımlı olduğumuza şahit oluyoruz . Bu durum tesadüfi bir durum değildir. Yıllardır süre gelen yanlış ve eksik tarım politikaları neticisinde köyler ve meralar boşalmış, çiftçiler ve köyde yaşayan vatandaşlar yerlerini yurtlarını bırakarak şehirlere göç etmek zorunda kalmıştır. Üreten bir toplumdan tüketen bir topluma dönüşmüş bulunmaktayız. Bu asla kabûl edebileceğimiz bir durum değildir. Yeniden Büyük Türkiye hedefi olan, Türkiye’ nin her alanda tam bağımsızlığı için mücadele eden Milli Görüş’ün tek temsilcisi Yeniden Refah Partisi bugün ülkemizin bütün sorunlarıyla ilgili yapmış olduğu çalışmalarla ve ortaya koyduğu çözüm programlarıyla milletimizin derdine derman olmaya devam etmektedir. Tarım ve hayvancılığın gelişimi ülkemizin kalkınmasıyla ilgili yaptığımız plan ve programlar ile yalnızca 85 milyonun gıda ihtiyacını karşılamak değil, 800 milyonluk Ortadoğunun ve İslam ülkelerinin tahılını, et ve süt ihtiyaçlarını karşılamak olacaktır. Bu hedeflere ulaşmak için Yeniden Refah iktidarında devlet millet el ele vererek bütün STK’larla seferber olacağız .Ziraat odaları, tarım ve hayvancılığın gelişiminde önemli bir yere sahip olan sivil toplum kuruluşudur. Başarlı olmaları çok önemlidir. Rize ilimizde Ziraat Odası Başkanlığına yeni seçilen Bünyamin Arslan kardeşim çok sevdiğim ve güvendiğim bir kardeşimdir. Bünyamin Arslan ve ekibini tebrik ediyor, başarılarını diliyorum.” dedi.

Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen görüşmelerde, Başkan Arslan yeni dönemde yapacakları çalışmalar, plan, programlar hakkında ve siyasetten beklentileriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Arslan; “Rizeli vatandaşlar bugüne kadar Ziraat Odasından istenen, hak ettiği desteği alamamıştır. İnşallah, bu yeni dönemde daha şeffaf bir yönetim anlayışı ile ilimizde tarımın gelişiminde ve çay müstahsilimizin haklarının korunmasında vereceğimiz destek ile ilimizin kalkınmasında önemli katkıda bulunacağımıza inanıyorum. Hemşerilerimizin ve müstahsillerimizin yaşamış oldukları bütün sorunların çözümlerinde her zaman yanlarında olacağız. Bu hizmet yarışında çalışmalarımızla, Türkiye genelinde Rize Ziraat Odasını en başarılı iller sıralamasına sokacağız.” Başkan Arslan Yeniden Refah Partisi heyetinin ziyaretlerinden dolayı memnuniyetlerini dile getirerek heyete teşekkürlerini bildirdi.

AdminAdmin