GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-11-2022 08:33

YENİDEN REFAH PARTİSİ’NDEN TEŞŞEKKÜR MESAJI

YENİDEN REFAH PARTİSİRİZE İL BAŞKANI MEHMET AKİF ZERDECİ, GERÇEKLEŞTİRİLEN 2. OLAĞAN BÜYÜK KONGRE AÇIKLAMASINDA BULUNDU.

YENİDEN REFAH PARTİSİ’NDEN TEŞŞEKKÜR MESAJI

6 Kasım 2022 Pazar günü Türk Siyasi tarihi ve Milli Görüş tarihi açısından çok önemli bir gününde Yeniden Refah Partimizin 2. Olağan Büyük Kongresini Türkiyenin en büyük Salonlarından biri olan Ankara Arena Spor Salonunda içerisi ve dışarı tıklım tıklım dolu adeta Mahşeri bir kalabalıkla yaklaşık 65.000 kişinin katılımıyla siyasi tarihimizde eşine benzerine rastlanmayacak şekilde gerçekleştirdik. Aynı amaç ve aynı hedef için yurdun her yerinden koşup gelen on binlerle bir araya geldik.

            Muhterem Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan burada yapmış olduğu tarihi konuşmasında, ülkemizin ve islam aleminin içinde bulunduğu yıllardan beri çözüme kavuşturulamamış bir çok sorunu Ekonomiden, istihdama, gençlerimizin sorunlarını, Milli Eğitim, uluslar arası ilişkiler ve dış politikalarla ilgili sorunlarımızı, hukuk adalet alanında, yabancılar göç politikalarıyla ilgili sorunlarımızı, paylaşımda ve yönetimde adalet, yolsuzluklarla mücadele, ahlak ve manevi kalkınma ile ilgili sorunlarımızı, emeklilerimiz, atanmamış öğretmenlerimiz ve sağlık alanıyla ilgili sorunlarımızı, polis jandarma ve bekçilerimiz ve engellilerle ilgili sorunlarımızı, Doğu ve Güneydoğu Bölgesindeki sorunlarımızı’ dile getirmiş ve bu sorunların nasıl çözüme kavuşturulacağını ispatlarıyla ortaya koyarak. Milli Görüş hareketinin tartışmasız lideri olduğunu tüm dünyaya ispatlamıştır.

            Erbakan Hocamızın vefatı sonrasında yaşanan gelişmeler neticesinde ortaya çıkan Milli Görüşün temsil sorunu bundan 4 yıl önce 23 Kasım 2018 de Yeniden Refah Partimizin kurulmasıyla sona ermiştir.

Kuruluşumuzdan itibaren geçen 4 sene içinde partimiz; 

Seçimlere girme yeterliliğinin 1 seneden az bir sürede elde edilmesi, 1. Olağan Kongremizin,  aynen bugün burada olduğu gibi, mahşeri bir kalabalıkla, yaklaşık 50.000 kişinin katılımıyla siyasi tarihimizde eşine benzerine rastlanmayacak şekilde icra edilmesi, 300.000 resmi üye kaydedilmesi, 81 il ve 900den fazla ilçemizde teşkilatlarımızın kurulup kongre süreçlerinin büyük kalabalıklarla icra edilmesi,  100 bin sandık başmüşahitimizin belirlenmesi, tüm illerimizde hanım ve gençlik teşkilatlarımızın kurulması,  binlerce köy ve mahalle teşkilatımızın kurulması gibi sayısız birçok başarıya imza attık  Elhamdulillah…

Yeniden Refah Partisi olarak biz bu noktaya medya rüzgarıyla, iktidar gücüyle, hazine yardımı alarak veya dış güçlerin desteğiyle gelmedik…!!

Biz bu noktaya Cenabı Allah’ın yardımıyla, Davamızın bereketiyle, fedakar dava erlerimizin gayretiyle geldik …!!

à Yeniden Refah Partimiz; kim yapmış olursa olsun doğruyu alkışlayan, yanlışları da kim yaparsa yapsın en üst perdeden dile getirip çözüm yollarını ortaya koyan siyaset anlayışıyla, daha iktidar olmadan milletimizin sorunlarına çözüm üretir hale gelmiş, milletimizin büyük teveccühüne mazhar olmuştur.

Muazzam bir insan seliyle icra ettiğimiz 2. Olağan Büyük Kongremizdeki tablo açıkça ortaya koyuyor ki;

Artık Biz Geliyoruz, Artık Yeniden Refah Geliyor,  Artık Milli Görüş Geliyor”… !!

à Kongremizle birlikte seçim çalışmalarımızın da fiilen başlamıştır.

Artık çare var, artık Hayrın kendisi var, artık Yeniden Refah var… !! 

Artık ehven-i şerlere mahkum değiliz…!!

Hak geldi,  batıl zail oldu ...!!

à 20 yıllık Ak Parti iktidarı döneminde, yapılan birtakım hayırlı hizmetler olmakla birlikte, başta ekonomi olmak üzere, hukuk ve adalet, dış politika, sosyal politikalar ve eğitim gibi alanlarda maalesef sınıfta kalınmıştır.

Metalleri yorulmuş, boyaları dökülmüş, artık bu ülkeye verecek çok bir şeyi kalmayan iktidarın emeklilik zamanı gelmiştir.

Su görünmüş, teyemmüm bozulmuştur... 

Altı benzemeniz bir araya gelmeye çalıştığı “masa başındakiler” ile iktidarda bulunan kasa başındakilerin aziz milletimize umut olamadığı aşikârdır.

Yeniden Refah Partimiz ise; 

81 ilimize 681 Refah projesiyle, ekonomik bağımsızlığımızı sağlayacak Milli Kaynak Paketlerimiz” ile, Katma değeri yüksek milli teknoloji hamlemiz ile, Milli Siyaset Kurullarımızın yapmış olduğu ilk 100 gün icraat planlaması ile, yol haritası belli, deneyimli, ehliyetli ve liyakatli kadrolarıyla birlikte, ülkemizi yönetmeye, 

Yaşanabilir Bir Türkiye”yi ve Yeniden Büyük Türkiye”yi inşa etmeye hazırdır Elhamdülillah…!!

Milletimiz Yeniden Refah diyor, akın akın Yeniden Refaha koşuyor …!!

Yeniden Refah Partisi olarak ittifakımız milletimizledir…!!

Yeniden Refah Partimizin Amerikalarda, İngilterelerden dış güçlerden hiçbir zaman icazet arayışı olmamıştır…!!

Gücünü yalnız Allahtan ve Aziz Milletimizden almaktadır…!!

Hedefimiz tek başına iktidar olmak, Milli Görüş Prensipleri ve projeleri ile milletimizin derdine derman olmaktır.

Yeniden Refah Partimiz, milletimizin teveccühü ve ferasetiyle, iktidar yolunda emin adımlarla ilerliyor.

          Bu kongre sürecinde tüm teşkilatlarımız gecesini gündüzüne katarak büyük bir azim ve inançla çalışarak ilimizde rekor sayıda 25 otobüsle, birçok özel araçla, 1000 kişinin üzerinde bir katılımla Rize ilimizi temsil ettik. Bu tablonun ortaya çıkmasında emeği geçen il ve ilçe yönetimi kurlu üyelerimize, gençlik kollarımıza, hanım kollarımıza ve tüm teşkilat mensuplarımıza tek tek teşekkür ediyorum.

 

         Kongre salonumuzu büyük bir heyecanla tıklım tıklım dolduran bu muazzam tablonun ortaya çıkmasını sağlayan aziz milletimizi saygıyla selamlıyorum.

         Tüm hemşerilerimizin kongremize vermiş oldukları büyük destek ve yoğun katılımları ve yolculuk boyunca heyecanımıza ortak oldukları için, salonda bizimle birlikte Yaşanabilir Türkiye, Yeniden Büyük Türkiye ve Yeni ve Adil Bir Dünya hedeflerimize ortak oldukları için şükranlarımı sunuyorum.

 

Tüm halkımıza partimize göstermiş oldukları bu büyük güven ve teveccüh için sonsuz teşekkür ediyorum.

 

Milletimiz İçin Biz Varızdiyerek, Burada Gelecek Vardiyerek laf değil hizmet üretmek için gecemizi gündüzümüze katarak canla – başla çalışmaya devam edeceğimizin sözünü   veriyoruz.”

 

 

 

AdminAdmin