GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-03-2023 23:00

YENİDEN REFAH PARTİSİ ADAY ADAYLARINI AÇIKLADI

28. dönem Milletvekilliği seçimleri için çalışmalarına hızla devam eden Yeniden Refah Partisi Rize İl Başkanlığı, aday adaylık başvurusu için açıklamalarda bulundu.

YENİDEN REFAH PARTİSİ ADAY ADAYLARINI AÇIKLADI

Rize İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre Yeniden Refah Partisi Rize Milletvekilliği için 6 kişi aday adayı olarak başvuru yapmıştır.

Aday adaylık başvurusunda bulunan isimler;

Genel Başkan Yardımcısı  Cemil ÇOLAK,  MKYK Üyesi  Samet ŞİŞMAN, İl Yönetim Kurulu Üyesi Hızır CAN,  Çamlıhemşin İlçe Başkanı Fatih KAPTAN, İl Disiplin Kurulu Üyesi  Mümin BAKIRCI,  Türkolog Aygül KIZMIŞ ’dır.

İl Başkanı Mehmet Akif Zerdeci yapmış olduğu açıklamada; Yeniden Refah Partimiz, milletimizin huzurunu, refahını, maddi ve manevi kalkınmasını arttıracak, ülkemizi yeniden büyük Türkiye hedefine taşımak, Milli Görüş hedeflerine ulaştırmak için her türlü fedakarlığa hazırdır. Yeniden Refah Partisi olarak geçtiğimiz hafta Cumhur İttifakı'na katılma kararımızı beyan ettik. 14 Mayıs'ta Milletvekili seçimlerine tüm seçim bölgelerinde kendi logomuz ve kendi adaylarımızla Cumhur İttifakı çatısı altında gireceğiz. Bizim bu ittifak kararımız belirli ilkeler ve prensipler üzerine inşa edilmiş bir karardır. İnanıyoruz ki milletimizin hayrına olan bu ilkelerimiz hepimizin ortak hedefi olacaktır.

Biz, Milli Görüş hareketi olarak 50 yıllık siyasi geçmişimizde daima "Hayra Motor Şerre Fren" olduk ve iktidarda da muhalefette de bu duruşumuzdan taviz vermedik. Bundan böyle de aynısı olacaktır. Milli Görüşçüler olarak milletimizin selametini, ülkemizin geleceğini düşünmek bizim birinci vazifemizdir. Gelinen bu noktada, 6'lı bir kaosa ülkemizi düşürmemek için ortaya konulmuş milli ve kararlı bir eylemin içerisindeyiz.

 

Milli Görüş hareketin temsilcileri Milli Görüş tarihi boyunca kendi istikbalini ve çıkarlarını düşünmemiş her zaman ülke ve millet menfaatini  ön planda tutmuş, ülkemizin en kritik süreçlerinde gereken fedakarlığı yapmıştır. Partimiz, bugün de aynı duruşu sergileyerek ülkemizin selamete çıkması için bu kararımızı almış bulunmaktayız. Elbette bu kararımızla birlikte ilkelerimizden ve prensiplerimizden vazgeçmemiz, tereddüt etmemiz söz konusu dahi değildir. Herkes bilmelidir ki, dün hangi doğruları ve yanlışları ifade ettiysek, bundan sonra da aynı çizgide siyasetimizi sürdüreceğiz.

15 Mayıs günü, inşaallah Milli Görüşü Meclise taşıyacağız. Yeniden Refah Partimiz seçimlerde en büyük başarıyla çıkacak seçimin sürpriz partisi Yeniden Refah Partisi olacaktır.

Bu zor süreçte tüm aşamalarda her pozisyonda sadakatle, özveriyle Davamızın ve Liderimizin sürekli yanında duran kıymetli teşkilat mensuplarımıza yürekten teşekkür ediyor hepsinden Allah razı olsun diyorum.

Yeniden Refah Partisi olarak bizler de Allah'ın izniyle "Milli Görüş Meclis'e" sloganıyla çıktığımız bu yürüyüşümüzün sonucunda Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde , yapıcı ve milli üslubumuzla tüm bu çalışmaların takipçisi olacağız.

 

Partimizden aday adayı olan tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyor, muvaffakiyetler ve başarılar diliyorum. 29 Mart 2023 Çarşamba günü, parti İl merkezimizde yapacağımız temayül yoklaması sonucunda adaylarımızı belirleyeceğiz.

İlimiz, Ülkemiz ,Milletimiz ve Partimiz için hayırlı olsun “dedi.

AdminAdmin