GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-11-2023 12:41

YAŞANAN AİLE, OKUL, ÜNİVERSİTE, KAMU ve ÖZEL İŞ YERLERİ KONULU SÖYLEŞİYE HAZIRLANIYOR

Şiddetsiz Toplum Derneği, 22 Aralık 2023 Cuma günü, saat 14.00-17.00 arasında, Ankara’da, “Her Şey Ailede Başlar, Sevgi Öğretilebilir, Şiddet Önlenebilir” ana başlıklı bir söyleşi düzenleyecek.

YAŞANAN AİLE, OKUL, ÜNİVERSİTE, KAMU ve ÖZEL İŞ YERLERİ KONULU SÖYLEŞİYE HAZIRLANIYOR

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

Ankara, Konur 2 Sok. No: 26’da, Bahar Kafe ile Altı Üstü Bar-Kafe’nin bulunduğu binanın 3. katında düzenlenecek söyleşiye, Ankara’nın köy ve mahalle muhtarları ve heyet üyeleri, kamu ve özel kuruluşlar, yerel yönetimler, demokratik kitle örgütleri (STK), yazılı, görüntülü, sesli ve sosyal medya mensupları ile hiçbir kuruluşu temsil etmeyen gönüllüler davet ediliyor.

Söyleşide, Uzman Psikolog ve Şiddetsiz Toplum Derneği Başkan Yardımcısı Şenay Ölmez, “Her Şey Ailede Başlar, Sevgi Öğretilebilir, Bir Halk Sağlığı Sorunu Olan Şiddet Önlenebilir”, Dernek Onur Kurulu üyesi ve Ankara Barosu Avukatlarından Jülide Soybaş “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Haklar ve Adalete Erişim Yolları”, Dernek Başkanı, gazeteci-yazar Rıza Sümer “Kadın-Erkek Dayanışmasında, İş Birliğinde, Şiddetsiz, Temiz Türkiye ve Dünya İçin; Aile, Okul, Üniversite ve İş Yerlerinde İletişim, Demokrasi, Adalet ve Güvenlik” konularını işleyecekler.

Yapılacak başvurular, beklenen sayının üstünde olursa, söyleşiler, farklı katılımcılarla sürdürülecek.

Derneğin açıklamasında şunlar dile getirildi.

“Dernek, iş birliğine açık olarak, söyleşilerin Ankara’da belirli aralıklarla sürdürülmesi, öneri geldiği takdirde, diğer illerde de düzenlenmesi kararındadır.

Aile, okul, üniversite, kamu ve özel iş yerlerine yönelik bu söyleşilerin, insana, hayvana, çevreye ve doğaya yönelik şiddetin azalmasına, sevgi, şevkat, hoşgörü, saygı, dostluk ve barışın artarak yaygınlaşmasına katkıda bulunacağına güvenilmelidir.

“Türkiye evimiz, üstünde yaşayanlar ailemiz ve farklılıklar doğal zenginliğimiz” anlayışını ilke edinen Derneğimizin bu çabalarına destek vereceklerine inandığımız belediye başkanlıkları, kamu ve özel kuruluşlar, basınımız, meslek örgütleri ve STK kapsamındaki gönüllü kuruluşlarla yakın gelecekte, benzer söyleşileri iş birliği içinde düzenlemeye hazır olduğumuzu belirtiyor, öneri ve davet bekliyoruz.” denildi.

AdminAdmin