GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-08-2023 14:16

TÜM TEŞKİLATLARIMIZLA HALKIMIZIN TALEPLERİNİ YERİNDE DİNLİYORUZ

AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar, Rize’de görev yapan yazılı ve görsel basın mensuplarıyla, AK Parti Rize İl Başkanlığında bir araya geldi. İl Başkanı AYAR “Ortak paydamız Rize’mizdir. Rize hepimizin paydaşlarıyla beraber Rize için en iyi olan neyse onun için çalışıyoruz. Bundan böyle daha da çok da çalışmaya devam edeceğiz. Basınımızda kamuoyunu bilgilendiren ve aydınlatan bizim önemli paydaşlarımızdan biridir. Bu minvalde bu zaman kadar olduğu gibi, bundan böylede belirli periyotlarla bir araya gelmeyi sürdüreceğiz” dedi.

TÜM TEŞKİLATLARIMIZLA HALKIMIZIN TALEPLERİNİ YERİNDE DİNLİYORUZ

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimine değinen, İl Başkanı Hikmet AYAR “ Asrın seçimi diye nitelendirdiğimiz bir seçimi geride bıraktık. Hem milletvekili, hem Cumhurbaşkanlığı seçimi. Cumhurbaşkanlığı seçiminde ülke olarak bir ilk yaşadık. İkinci tur seçim yaptık. Bunu gelişmiş ülkelerde duyuyorduk, görüyorduk ama biz de ilkini yaşamış olduk. Hayırlı da olduğunu düşünüyoruz. Belki arzumuz her zaman İlk turda seçimin sonuçlanması ama demokrasilerde iki türlü seçimler her yerde kullanılır ülkemizde de uygulanabilir” dedi.

“Bütün unsurlarımızla beraber Rize’miz genelinde her zaman sahadayız”

Başkan AYAR; “Malum Milletvekillerimiz Belediye Başkanlarımız meclis üyelerimiz teşkilatımız hep beraber köy köy mahalle mahalle sokak sokak halkımızın arasındayız. Rize’mizin yönetim paydaşları olan STK’larımızı ziyaret ediyoruz. Kuruluşumuzdan günümüze kadar partimizin çeşitli kademelerinde görev almış arkadaşlarımızla bir araya geliyoruz. Bütün unsurlarımızla beraber hep beraber sahadayız. Hem dünya konjonktüründe hem ülke konjonktüründe değişimlerin yaşandığı sansasyonel değişikliklerin yaşandığı birçok yerde krize dönüşen değişimlerin yaşandığı böyle bir dönemde takdir edersiniz ki bu kadar uzun süre iktidarda kalmış bir partinin halkın arasında hakla beraber olabilmesi çok değerli bir şeydir. Biz eksikliklerimizi de yanlışımızı da, yaptıklarımızı da yapamadıklarımızdan hep halkımızla paylaşan bir kadroyuz. Sayın Cumhurbaşkanımızın talebeleri olarak, bu çerçevede çalışmalara ağırlık vermeyi tasarladık. Böyle devam ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğindeki AK Parti kadroları olarak, biz şunu biliyoruz yaptıklarımız da yapamadıklarımız da değerlendiren halktır. Belki uzun süre iktidarda kalmamızın altyapısı halkın arasında olmak, halkın taleplerini daha yakından görmek ve onları daha fazla gündemine almakla gerçekleşmiştir.” dedi.

“En geç ay sonunda Cumhurbaşkanımız Rize’de olacak”

2022’de başlatılan “Şehir Buluşmaları” programının devam edeceğini aktaran İl Başkanı AYAR “Yine 2022'de geçtiğimiz yıl şehir buluşmaları kapsamında Genel Merkezimizin tüm Türkiye’yi kapsayarak, başlattığı bir çalışma vardı. Genel Başkan Yardımcılarımız, Bakanlarımız, Milletvekillerimizle beraber her ile ziyaretler yapılarak şehrin dinamikleri ile beraber şehrin ihtiyaçları daha genel anlamda değerlendirilip, bir raporlama yöntemine gidilerek verimli bir çalışma ortaya konuluyordu. Bu programları tekrar gündemimize aldık. Yakın zamanda ilimizde yeniden yapmış olacağız. Yine Sayın Cumhurbaşkanımızın illerimize yaptığı ziyaretler 2 hafta önce başlatıldı. Yurtdışı programları nedeniyle kısa bir ara verildi. Bu çalışmalar kapsamında muhtemelen Ağustos ortalarından sonra 15'lerinde 20'lerinde veya en geç ay sonunda Sayın Cumhurbaşkanımız ilimize ziyaretlerini gerçekleştirmiş olacak” dedi.

“Hizmetlerde aksamaları eksiklikleri tespit etmeye çalışıyoruz”

Rize’ye hizmet veren kamu kurum ve özelleştirilmiş kurum yetkilileriyle bir araya geldiğini dile getiren Başkan Hikmet AYAR “Bütün bu çalışmaların yanı sıra diğer taraftan halkımıza ilimizde hizmet eden çeşitli kuruluşlar var kamu kuruluşları ve özelleştirilmiş kurumlar var. Bunlarla zaman zaman bir araya gelerek, hizmetlerde aksamaları eksiklikleri tespit etmeye çalışıyoruz. Hizmetin sürekli ve kalitesini artırmaya yönelik çalışmalarımız var. Bu kapsamında geçtiğimiz hafta doğalgaz genel merkez ve bölge sorumlularıyla bir araya geldik. Rize’mize elektrik hizmetlerini sunan ilimizdeki Çorlu Edaş firmasının yetkileriyle Belediye Başkanlarımızı bir araya getirdik. Aksayan hizmetler varsa onları tespit etmeye çalışıyoruz. Önümüzdeki günlerde ilimize hizmet sunan diğer paydaşlarımızla bir araya gelmeyi planlıyoruz. Tabii ki hizmetlerin değişen konjonktüre göre memnuniyet seviyelerini artırmak adına bu çalışmaları önemli olduğunu düşünüyoruz” dedi.

“Bizim hizmet, yatırım, proje önceliğimiz hep Rize’miz oldu, bundan sonara da olmaya devam edecek”

Türkiye Yüzyılı vizyonunun boş bir söylem olmadığının altını çizen İl Başkanı Hikmet AYAR “Artık değişen Dünya konjonktüründe sadece hizmet sunmak yetmiyor. Hizmeti en verimli şekilde sunmakla hizmetin kalitesini artırmak gerekiyor. Biz bunu uygulamada çok gördük. Hepimiz zaman zaman eksikliğini yaşadık. Bununla ilgili de çalışmalarımızı titizlikle takip ediyoruz. Bizim önceliğimiz Rize. Hem Cumhur ortaklarımızla hem muhalefet partileriyle iletişimimizi daha fazla ilerletmek istiyoruz. Rize ortak paydasında buna ihtiyacımız olduğunu düşünüyoruz. Bizim derdimiz, önceliğimiz Rize bunun içinde yapılması gereken çalışmaları yerine getireceğiz” dedi.

AdminAdmin