YEREL
Giriş Tarihi : 14-10-2023 08:59

Saadet Partisi İl Başkanı Faik Çalık: "Sahte Vaatlere Kanmayın!"

Saadet Partisi Erzurum İl Başkanı Faik Çalık, Cumhur İttifakı'nın seçim öncesi verdiği sahte vaat ve müjdeler konusunda uyarılarda bulunarak, seçim sonrası icraatların vaatlerle uyumsuz olduğunu savundu. Faik Çalık, partisinin il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında gündemdeki konuları değerlendirdi.

Saadet Partisi İl Başkanı Faik Çalık:

Çalık, Cumhur İttifakı tarafından emeklilere "yüz yılın müjdesi" olarak duyurulan bir defaya mahsus 5 bin lira ödemenin sadece dul ve yetimlere verileceğini ve çalışan emeklilere bu ödemenin yapılmayacağını belirtti. Ayrıca, açlık sınırının 13,500 lira ve yoksulluk sınırının 43,500 lira olduğuna dikkat çekti.

Emeklilerin maaşlarının artırılması gerektiğini vurgulayan Çalık, "20 bin lira dahi olsa neye yarar? Paranın adı var ama değeri yok. Bizim paramız pul olmuş durumda. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçerken para daha değerli olmalıydı ve alım gücü yüksek olmalıydı. Ancak hepsinin bir hikâye olduğunu gördük." şeklinde konuştu.

Çalık ayrıca bazı şirketlerin milyar dolarlık vergi borçlarının silindiğini iddia ederek, bu borçların silinmesi yerine bu kaynakların memurlara, emeklilere zam olarak dağıtılması gerektiğini savundu.

Çalık, "Her taraftan çetelerin fışkırdığını" ve adliyelerde rüşvet ağlarının oluşturulduğunu ileri sürdü. "Yargıda rüşvet ayyuka çıkmıştır" diyen bir başsavcının olduğunu ve Türkiye'nin bir "temiz eller" operasyonuna ihtiyacı olduğunu ifade etti.

Saadet Partisi İl Başkanı Faik Çalık, seçmenlere sahte vaatlerin ardına saklanan gerçekler konusunda uyarıda bulunurken, seçim döneminde verilen sözlerin seçim sonrası yerine getirilmediğini savundu.

İlyas GÜRİlyas GÜR

İlyas GÜR