GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-04-2024 09:50

RİZELİ EĞİTİMCİ DURSUN ALİ TAŞÇI VEFAT ETTİ

Bir süre önce ameliyat olan Taşçı, ameliyat sonrasında entübe edilmişti. Taşçı’nın cenazesi yarın Cuma namazına müteakip Marmara İlahiyat Camii’nde kılınıp memleketi Rize’nin Pazar ilçesinde Pazar sahil camisinden kaldırılıp toprağa verilecek.

RİZELİ EĞİTİMCİ DURSUN ALİ TAŞÇI VEFAT ETTİ

Haber: Dilek ONAY CAN
Dursun Ali Taşçı.kimdir?
1955 yılında Rize, Pazar’da doğan Dursun Ali Taşçı
Türkçe / Edebiyat öğretmeni ,1989 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Fransa’da Türkçe öğretmeni olarak görevlendirildi ve orada altı yıl kaldı. Öğretmenlik mesleğinin yanında bir süre Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı olarak İl Müdürlüğü görevinde bulundu. Bir süre Rize’de bir özel okulda öğretmenlik yaptı.
Yazarlık hayatı okul yıllarında başladı. İlk yazısı, 1974 yılında bir ulusal gazete köşesinde yayınlandı. Edebiyat, sanat, eğitim ve düşünce yazıları yazdı, yazıyor. Ulusal bir gazetede sekiz yıl köşe yazarlığı yaptı. Bir internet sitesinde köşe yazılarına devam etmektedir. Fıtratın Aşk Çağrısı ve Uygarlığa Aşkla Direnmek adlı kitapları vardır.
Evli ve üç çocuk babası Olan Taşçı,Milli Eğitim Bakanlığı’nda Bakanlık Müşaviriliğinden emekli olmuştu.
Geçirdiği rahatsızlık sonucu bir süre yoğun bakımda tedavi gören ancak hayata döndürülemeyen  69 yaşındaki Taşçı İstanbul Marmara İlahiyat Camiinde kılınacak cenaze namazının ardından memleketi Rize Pazar’a götürülüp pazar sahil camisinden kaldırılıp  aile kabristanlığına defnedilecek..

AdminAdmin