GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-12-2023 10:34

RİZE VE SANAYİ ODASINDAN, YEŞİL SANAYİ BİLGİLENDİRME PROJE PROGRAMI

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Rize ve Ticaret Sanayi Odası, TOBB, KOSGEB, TÜBİTAK TEYDEP İşbirliğiyle, Avrupa Yeşil Mutabakatı, sektörlerin üretim ve hizmet süreçlerinin tamamını gözden geçirmesini gerektirecek, şirketlerin döngüsel ekonomiye geçişini hızlandıracak bir yol haritasıdır.

RİZE VE SANAYİ ODASINDAN, YEŞİL SANAYİ BİLGİLENDİRME PROJE PROGRAMI

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

Firmalara önemli yükümlülükler getiren bu düzenlemeye uyum sağlama sürecindeki en önemli başlıklardan birisi de finansmana erişimdir. Bu kapsamda; Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TÜBİTAK ve KOSGEB tarafından Dünya Bankası desteğiyle Türkiye Yeşil Sanayi Projesi hayata geçirilmiştir.

Amacı: Türkiye'de sanayinin sürdürülebilir ve verimli yeşil dönüşümünü desteklemek olan projenin toplam bütçesi 450 milyon ABD Doları olarak belirlenmiştir.

Proje hakkında detaylı bilgilendirmelerde bulunmak ve Üyelerimizin sorularının cevaplanması amacıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Genel Müdürlüğü ve TOBB işbirliğinde; 27 Aralık Çarşamba günü saat 10.00 – 12.00 saatleri arasında "Yeşil Sanayi Projesi Bilgilendirme Webinarı" düzenlenecektir. Aşağıda katılım linki sunulan webinara katılım hususunu bilgilerinize, rica ederiz. Program: 10:00 – 10:30 Açılış Konuşmaları TOBB Temsilcisi Dr. Ali Murat Sürekli - Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Genel Müdür Yardımcısı Bilal Kendirci - KOSGEB Başkan Yardımcısı Mehmet Aslan - TÜBİTAK TEYDEP Başkanı 10:30 – 11:30 Yeşil Sanayi Projesi Sunumları Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sunumu, KOSGEB Sunumu, TÜBİTAK Sunumunun akabinde, soru ver cevaplarla son bulacak. Kaynak: RTSO

AdminAdmin