EĞİTİM
Giriş Tarihi : 30-05-2024 13:55

RİZE TOBB İLKOKULU’NDAN MÜKEMMEL ŞİİR GECESİ

Rize Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İlkokulu Müdürlüğü 2/ H sınıfı öğrencileri sınıf öğretmenleri Ömer Keskin yönetiminde mükemmel bir şiir gecesi yaparak final programına imza attılar.

RİZE TOBB İLKOKULU’NDAN MÜKEMMEL ŞİİR GECESİ

Dilek ONAY CAN 
Rize Türkiye Odalar Borsalar Birliği 2-H sınıfı öğrencileri sınıf öğretmenleri Ömer Keskin yönetiminde “YÜZYILIN FATİHLERİ; FETİH 2024” adında bir Şiir dinletisi gerçekleştirdiler.
MEB Sosyal Okul projesi* kapsamında gerçekleştirilen bu etkinlikte görev alan öğrenciler, sergiledikleri performansla göz doldurdular. Velilerin yoğun ilgi gösterdiği programda salon dolup taştı.

İstanbul’un fethinin 571 yıl dönümü münasebeti ile milli birlik ve beraberlik, kahramanlık, yurt ve vatan sevgisi, bayrak sevgisi temalarının ön plana çıkartılarak gerçekleştirilen şiir dinletisinde zaman zaman duygulu anlarda yaşandı.

Kamu kurumu ve kuruluşlarında görevli il müdürleri başta olmak üzere , çevre ilçelerin emniyet müdürleri ve jandarma komutanlarından okul müdürlerine, velilerden öğrencilere, üniversitede görevli akademisyenlerden sağlık çalışanlarına kadar çok sayıda davetlilerin katıldığı şiir dinletisi katılımcılardan tam not aldı.

Henüz ilkokul 2. sınıfa giden öğrencilerin Necip Fazıl Kısakürek, Mehmet Emin Yurdakul , Mehmet Akif Ersoy, Arif Nihat Asya başta olmak üzere birçok şairin şiirlerini ezbere ve fon müziği eşliğinde okumaları dikkatlerden kaçmadı.
Kostümleri, sahnedeki performansları ve göstermiş oldukları özgüven ile dikkatleri üzerlerine çeken öğrencilere programın sonunda okul müdürü Ömer Armağan tarafından hediyeler takdim edildi.
Programın kapanış konuşmasını yapan okul müdürü Ömer Armağan, ”bize mükemmel bir gece yaşatan bu öğrencilerimizin her birinin gözlerinden öpüyorum. Emek veren başta Ömer Keskin öğretmenimizi ve velilerimizi tebrik ediyorum.” Dedi

AdminAdmin