YEREL
Giriş Tarihi : 03-11-2022 13:28

KGK TEMSİLCİSİ GAZETECİ FERHAT LAP, DUA VE GÖZ YAŞLARIYAL DEFNEDİLDİ

Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Küresel Medya Çalıştayı ve Ödül Töreni için geldiği Alanya’da elim bir kazayla yaşama veda eden KGK Amasya Temsilcisi Ferhat Lap, son yolculuğuna mahşeri bir kalabalıkla uğurlandı.

KGK TEMSİLCİSİ GAZETECİ FERHAT LAP, DUA VE GÖZ YAŞLARIYAL DEFNEDİLDİ

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

Amasya Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Personeli, Sabah Amasya Temsilcisi, Amasya A Haber Muhabiri ve KGK Amasya Temsilcisi Ferhat Lap'ın cenaze törenine Amasya Valisi Mustafa Masatlı, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, KGK Yerel Medya Meclis Başkanı İsrafil Avcı (Osmaniye), KGK yönetim kurulu üyeleri Yusuf Ziya Çakır (Samsun) ve Duran Özkan (Malatya) ile KGK il temsilcileri Hacı Odabaş (Çorum), Ahmet Külekçi (Trabzon), Mustafa Demir (Giresun), Sezai Köprülü (Gümüşhane), Nihat Aydın (Ağrı), Kemal Özdilek (Tokat), Adem Yılmaz (Kırıkkale), KGK Yaygın Medya Meclis Üyesi Murat Onur ve Ferhat Lap'ın çok sayıda seveni katıldı.

KGK Amasya Temsilcisi, gazeteci merhum Ferhat Lap, sevenlerinin gözyaşları ve duaları ile son yolculuğuna uğurlanırken, KGK Genel Başkanı DİM "KGK Medya Çalıştayı için geldiği Alanya’da elim bir kazayla yaşama veda eden Amasya Küresel Gazeteciler Konseyi il temsilcimiz Ferhat Lap kardeşimizi son yolculuğuna mahşeri kalabalıkla uğurladık. Ailesine taziyede bulunduk. Taziyeleri kabul ettik. Kıymetli arkadaşımızın mekanı cennet olsun.” dedi. KGK Amasya Temsilcisi ve Amasya Belediyesi Basın Bürosu Yöneticisi Ferhat Lap’ın cenaze namazına, Amasya Valisi Mustafa Masatlı, AK Parti Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Amasya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cihan Okur ile siyasi parti temsilcileri, STK Başkanları ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

Namazın ardından Ferhat Lap naaşı, Şeyhcui Mahallesi'ndeki Yuvacık Mezarlığı'nda dualarla toprağa verildi.

Mesai arkadaşları ise Ferhat Lap’ın masasını çiçeklerle süslediler. Lap'ın masasını görenler, gözyaşlarını tutamadı.

Acı kaza, Alanya’nın Türkler Mahallesi’nde 29 Ekim Cumartesi akşamı saat 21.30’da meydana geldi. Gazeteci Ferhat Lap, plajda bir süre gezinti yaptıktan sonra yaya olarak kaldığı otele doğru yola çıktı. Lap, yaya geçidinden geçtiği sırada Hüseyin E. idaresindeki 07 AOZ 397 plakalı aracın çarpması sonucu ağır yaralandı. Lap, Alanya’daki özel bir hastaneye kaldırıldı. KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim ve Alanya'da bulunan KGK mensupları da hemen hastaneye koştular. Burada yoğun bakıma alınan Lap, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı. Merhum arkadaşımıza Allah’tan rahmet, başta ailesi olmak üzere yakınlarına, sevenlerine, KGK ailemize, basın camiasına başsağlığı diliyorum.

AdminAdmin