GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-08-2022 09:19

Kaymakam OLTULU Güneysu'dan Ayrıldı

11/8/2022 Tarihli 2022/392 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Şube Müdürü olarak atanan Güneysu Kaymakamı ARİF OLTULU Güneysululara yazılı açıklama ile veda etti

Kaymakam OLTULU Güneysu'dan Ayrıldı

Çok kıymetli Güneysulu Hemşehrilerim

8 Ağustos 2019 tarihinde başladığım Güneysu Kaymakamlığı görevimden, 11 Ağustos 2022 tarih 2022/392 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi ile İçişler Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Şube Müdürü olarak atanmam nedeniyle 18 Ağustos itibariyle aranızdan ayrılıyorum.

Güneysu kaymakamı olarak görev yaptığım 3 yıllık süre zarfında adalet ve hakkaniyete dayalı, vatandaşımızı esas alan, hizmet odaklı ve ulaşılabilir bir yönetim anlayışı ile görev yapmaya çalıştım.

Rize ve Güneysu’nun eşsiz güzelliğinde gönül dünyalarını bizlere açan samimi, çalışkan vefakar hemşerilerime hizmet etmenin onurunu ve mutluluğunu yaşadım.

Doğu Karadenizin bu güzel ilçesinde kendine özgü kültürü ve yüreklerinde vatan sevgisi olan samimi insanı ile birlikte unutulmaz bir 3 yıl geçirdim. Turizmden eğitime birçok alanda önemli potansiyele sahip Güneysu, yapılan bir çok yatırım ile önemli bir merkez haline gelmekte olduğuna şahit oldum. İnanıyorum ki kısa zaman içerisinde Güneysu merkez ve köyleri, Handüzü, Kıbledağı Camii, Arapdüzü turizm anlamında Karadenizin en önemli cazibe merkezi haline gelecektir. 3 yıllık çalışma hayatımda bu vizyonla Güneysu’yu hem turizm hemde alt ve üst yapı ile daha ileri taşıma gayreti içerisinde olduk.

Bu 3 yıllık görev yaptığım süreçte ilk olarak göreve geldikten kısa bir zaman sonra pandemi süreci ve daha sonrada bir afet yaşadık. 14 Temmuz 2021 de yaşadığımız afette 5 vatandaşımızı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşadık. Devlet olarak bu süreçte yaraları hızlı bir şekilde sardık. Bütün bu zorlu süreçleri aşma konusunda Sayın Cumhurbaşkanımızın, Sayın Bakanlarımızın desteklerini çok yakından gördük.

Kadirşinas, samimi, kalplerini ve gönül dünyalarını bizlere açan Güneysulu hemşehrilerimi ve çok sevdiğim Potomya’yı asla unutmayacağım.

Bu vesile ile şahsıma Güneysu Kaymakamı olarak hizmet etme imkânını veren şimdi de İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürülüğü Şube Müdürlüğü görevime atamamı uygun gören Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya şükranlarımı sunuyorum.

Görev yaptığım süre içerisinde çalışmalarımda bizlere daima yardımcı olan, Başta Sayın Valimiz Kemal Çeber’e, İl ve İlçemizde görev yapan kamu kurumlarında ki mesai arkadaşlarımıza, belediye başkanımız ve teşkilatına, siyasi parti ilçe teşkilatlarına, İl genel meclisi üyelerimize, muhtarlarımıza, sivil toplum örgütlerine, Rize’de görev yapan basın ve medya kuruluşlarına ve tüm Kıymetli Güneysulu hemşehrilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; tüm Güneysulu hemşerilerime arz-ı veda ederken, herkesten haklarını helal etmesini diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Dualarınızı bekliyor sizleri Allah' a emanet ediyorum.

Arif OLTULU

Güneysu Kaymakamı

AdminAdmin