SPOR
Giriş Tarihi : 29-03-2023 02:45

Genç Atmacalar Doğrudan Türkiye Şampiyonasına

Çaykur Rizespor U17 Takımı Gelişim Ligi S Grubunu 44 Puan İle Lider Tamamlayarak Türkiye Şampiyonasına doğrudan katılmaya hak kazandı.

Genç Atmacalar Doğrudan Türkiye Şampiyonasına

Haber: Arzu ERBAŞ

Gelişim Ligi S Grubununda mücadele eden Çaykur Rizespor U17 takımı ligi 44 Puan ile lider tamamlayarak Türkiye Şampiyonasına doğrudan katılmaya hak kazanmış oldu.

Genç atmacalar ligde çıkmış olduğu 18 müsabakadan 14 galibiyet, 2 beraberlik ve 2 mağlubiyet alarak 44 puan topladı. Yeşil mavili ekip 18 karşılaşma da 31 gole imza atarken kalesinde yalnızca 14 gol gördü.

Çaykur Rizespor Kulübü başkan yardımcısı ve altyapıdan sorumlu yönetim kurulu üyesi Serkan Karavin, gelişim liglerinde sezon sonuna yaklaşılırken basın mensuplarına genel bir değerlendirmede bulunarak. U17 takımının Ligi lider tamamlayarak Türkiye yarı finallerine gitmeye hak kazandığını belirtirken ayrıca bir milli sporcumuz bulunduğunu kaydetti.

U19 Takımı, Elit B Grubunu 2. Olarak Tamamlayarak Play-Off Oynamaya Hak Kazandı

U19 takımımız, Elit B grubunu 2. olarak tamamlayarak play-off oynamaya hak kazandığını belirten Karavin, bu yıl, U19 takımında 3 sporcunun A takıma davet edilirken, 2 sporcunun da genç milli takımlara davet edildiğini kaydetti.  

U19 Ligi play-off maçları 2 Nisan 2023 tarihinde TFF’nin belirleyeceği tarafsız bir sahada oynanacak.

U16 Takımı İkincilik İçin Trabzonspor U16 Takımıyla Yarışıyor.

Açıklamalarına devam eden Serkan Karavin: ‘’U16 Gelişim Ligi 8. grupta bulunan U16 Takımımız ise Trabzonspor U16 Takımıyla ikincilik için yarışıyor. Müsabakaları biten U15 Takımımız ise grubunu 3. sırada tamamladı. U15 takımımızda da bir milli sporcumuz bulunuyor. U14 Gelişim Ligi 8. grupta güzel bir sezon geçiren ve 3. sırada bulunan U14 Takımımız ise bu hafta son maçına çıkacak. Başkanımızın da altyapı vizyonu olarak benimsediği gibi “altyapıda yarışmacılıktan çok gelişimi önemsiyoruz!” Takımlarımız geliştikçe de yarışabilir hale geldik. Takımlarımız ve sporcularımızda kazanma alışkanlığı oluştu.

Başta her konuda maddi manevi desteğini Rizespor Altyapısından esirgemeyen başkanımız Sayın İbrahim Turgut olmak üzere, akademi direktörlerimize ve teknik ekibimize ve bizi gururlandıran Çaykur Rizespor altyapı futbolcularına teşekkürlerimi sunuyorum!” şeklinde konuştu.

AdminAdmin