GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-08-2022 08:53

DÜZENLENEN KAHVALTIDA MUHTARLAR İLE BİRARAYA GELDİLER

Yeniden Refah Partisi Derepazarı İlçe binasında kahvaltı programına STK ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cemil Çolak, İl Başkanı Mehmet Akif Zerdeci, MKYK üyesi Samet Şişman, İl Yönetim Kurulu üyeleri ile Derepazarı ilçe mahalle ve köy muhtarları katılım sağladı.

DÜZENLENEN KAHVALTIDA MUHTARLAR İLE BİRARAYA GELDİLER

Karşılıklı samimi sohbet ortamında yapılan kahvaltı sonrası mahalle ve köy muhtarlarının dertlerini dinleyen Genel Başkan Yardımcısı Cemil Çolak yapmış olduğu konuşmasında özellikle muhtarlık makamının önemine değinerek “Vatandaş ile yerel ve genel yöneticiler arasındaki köprüyü oluşturan yerel yönetimin mihenk taşları siz değerli Muhtarlarımızla birarada olmanın sevincini paylaşmak isterim. Mahalle ve köylerinize mikro hizmeti getirmek için var gücünüzle çalıştığınızı en iyi bizler bilmekteyiz. Şahsınız için değil, vatandaş için, mahalleniz ve köyünüz için dertleniyorsunuz. “Halka hizmet, Hakka hizmettir” düsturu ile çalışmalarınızı yapıyorsunuz. Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı olarak hem Genel Başkanım adına hem de tüm teşkilatlarım adına sizlere teşekkür ediyorum. Dert belli, çözüm belli, biz Yeniden Refah Partisi olarak sadece yerelin değil tüm ülkenin refahı için yerli ve milli imkanlar ile yıllık 250 milyar dolar kaynak üretecek çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Bu kaynak ile 81 il de yapılacak olan 634 tane fabrikanın yerlerini belirledik. Bu fabrikaların üretim kapasiteleri, iç piyasaya sağlayacağı katkı, ihracat gelirleri, yapılacak olan istihdamla ilgili tüm bilgileri kapsayan fizibilitelerimizi hazırladık ve biz laf değil çözüm üretiyoruz diyerek kamuoyu ile paylaştık. Yeniden Refah iktidarında, mahalle ve köylerimizin, ayırt etmeksizin, sorunlarına en hızlı çözüm üreten ve gerekli kaynağı oluşturan bir yapı ile tüm muhtarlarımzın daha verimli ve kaliteli hizmet vermesinin önünü açacağız.  Siz değerli muhtarlarımıza katılımları için tekrar teşekkür ediyorum.” dedi.

İl Başkanı Zerdeci muhtarlar ile yapılan istişarelerin ardıdan “Derepazarı mahalle ve köy muhtarlarımıza samimi ve sıcak yaklaşımlarından ötürü teşekkür ederim. Muhtarlarımızdan almış olduğumuz bilgiler neticesinde Derepazarı ilçemizin sorunlarının çözümü çok kolay olmasına rağmen devletten gereken destek gelmemiş ve yatırımlar tamamlanmamıştır. İlçe için önem arz eden Derepazarı-Kendirli-Kalkandere yolu durdurulmuş, ilçe mahalle ve köy yollarında alt yapı hizmetlerinden kaynaklı yol çalışmaları tamamlanmamış ve ilçede ulaşım çok büyük sorun haline gelmiştir. İlimiz genelini ele aldığımızda, Derepazarı ilçemiz kalkınma odaklı yatırım alma noktasında en az yatırım alan ilçelerimizin başında gelmektedir. Mahalle ve köyler için ilçede yapılması gerekenleri bizlere ileten muhtarlarımıza bu işin takipçisi olacağımızı ve Yeniden Refah Partisi olarak yanlarında destekçisi olduğumuzu ilettik. Davetimize icabet eden ve mazeretlerini bildirerek katılamayan tüm mahalle ve köy muhtarlarımıza tekrar teşekkür ederiz.” açıklamalarında bulundu.

AdminAdmin