GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-02-2024 12:11

ÇEKMEKÖY 3.HAMSİ FESTİVALİNDE RİZE RÜZGARI…

Alemdağ Kültür Merkezi önünde düzenlenen Hamsi Festivalinde açıklama yapan Rize Çayeli’li Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Karadeniz kültürünü gelenek ve göreneklerini ilçelerinde yaşatmaya çalıştıklarını ve bundan çok mutlu olduklarını belirtti.

ÇEKMEKÖY 3.HAMSİ FESTİVALİNDE RİZE RÜZGARI…

Haber: Dilek ONAY CAN

Alemdağ Kültür Merkezi önünde düzenlenen Hamsi Festivalinde  açıklama yapan  Rize Çayeli’li  Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Karadeniz kültürünü  gelenek ve göreneklerini  ilçelerinde yaşatmaya çalıştıklarını  ve bundan  çok mutlu olduklarını belirtti.

Belediye ekiplerleriyle  balık ekmek hazırlayan Rizeli belediye Başkanı Poyraz, festival kapsamında vatandaşlara 6 ton hamsi ikram edildiğini söyledi

Öte yandan AK Parti İstanbul belediye Başkan adayı Murat Kurum’da   ilçedeki 3. Hamsi Festivali’ne katılarak,Alanda kurulan balık tezgahının başına geçerek,hazırladığı balık ekmekleri katılımcılara ikram etti

Hamsi festivali etkinliğinde ,Karadenizli sanatçılar Murat Köse, Gökhan Can Boşnakoğlu ile Koliva grubu ve horon ekibi de sahne aldı.

AdminAdmin