GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-05-2024 12:12

ÇAYKURSPOR GÜREŞ, U23 GREKOROMEN TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA 2 ŞAMPİYON ÇIKARDI

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Güreş Federasyonu tarafından Konya ili Karatay Spor salonunda gerçekleşen, U23 Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonası müsabakalarında 2 Türkiye Şampiyonu çıkarma başarısını elde etti.

ÇAYKURSPOR GÜREŞ, U23 GREKOROMEN TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA 2 ŞAMPİYON ÇIKARDI

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

Türkiye Güreş Federasyonu İsmail Güzel U23 Erkekler Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonasında, ikiz kardeşler Muhammet ve Resul GAVUZ kilolarında Türkiye Şampiyonası üçüncüsü olma başarısını elde ettiler. Çaykurspor’dan 82 kilodaki güreşçisi Resul Gavuz Türkiye üçüncülüğü ve diğer bir ikiz kardeş, Muhammet Gavuz’da 87 kiloda Şampiyonanın üçüncüsü olmayı başardılar.

Konya’da Karatay Spor Salonu’nda gerçekleşen ve 3 gün devam eden, Türkiye Güreş Federasyonu İsmail Güzel U23 Erkekler Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonasının son gününde yapılan final müsabakalarının ardından sona erdi ve kupalar sahiplerini buldu. Bu Şampiyonada kilolularında Türkiye üçüncüsü olan Gavuz kardeşlerin Antrenör ve ÇAYKUR Spor Kulübü Yöneticileri yaptıkları ortak açıklamada, “Ata sporu Grekoromen güreşte Türkiye’nin en eski kulüplerinden olan ve Güreş Federasyonu tarafından Türkiye’nin değişik illerinde düzenlen her müsabakada güreşçilerimiz önemli, başarılar kazanmaya devam etmektedirler. Güreş Kulübümüze zaman destek sağlayan, Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, ÇAYKUR Genel Müdürlüğümüze ve Rize Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze katkılarından dolayı şükranlarımızı iletiyoruz. Grekoromen güreşte artık ülkemizde ÇAYKUR’la birlikte bir marka olan Çaykurspor Kulübü Güreş takımımıza desteklerinden dolayı ÇAYKUR Spor Kulübü YK Başkanı Yusuf Ziya ALİM’e teşekkür ediyoruz. “ dedile

AdminAdmin