GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-03-2024 05:28

ÇAYKUR’DAN DOKAP’A ZİYARET

Kısa adı ÇAYKUR olan, Çay İşletmeleri Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ziya ALİM, beraberinde Yardımcıları Zeki Karaoğlu ve Erdinç Hatinoğlu’yla birlikte, Sanayi ve Ticaret Bakanlığına bağlı ve kısa adı DOKAP olan Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Hakan GÜLTEKİN’i, Giresun İli Piraziz ilçesindeki Başkanlık merkezinde ziyaret ettiler.

ÇAYKUR’DAN DOKAP’A ZİYARET

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Hakan GÜLTEKİN, “Kıymetli ÇAYKUR Genel Müdürümüz ve kıymetli Yardımcılarını DOKAP İdaresinde ağırlamaktan mutluluk duydum. Doğu Karadeniz Bölgemizin en önemli kurumu Çaykur Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim’e ve berberindeki yardımcılarına çalışmalarımız özelinde sohbet ederek oldukça faydalı değerlendirmelerde bulunduk. Kendilerine Başkanlığımızın çalışma bölgemize bağlı iller ile ilgili bilgi paylaşımında bulundum.” dedi.

DOKAP Başkanı GÜLTEKİN, “ Başkanlığımız, Artvin, Rize, Bayburt, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Samsun ve Trabzon illerinin kalkınmasına hız vermek amacıyla, 03.06.2011 tarih ve 642 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kurulmuş, 2012 Nisan ayında ise faaliyetlerine başlamıştır. Resmi Gazete ’de yayımlanarak yürürlüğe giren 7 Eylül 2016 tarihli ve 2016/9140 sayılı kararnameye göre Artvin, Bayburt, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize, Samsun ve Trabzon illerinden oluşan DOKAP BKİ görev alanına bundan sonra Tokat ili de ilave edilerek il sayısı dokuza ulaşmış oldu. Yine, Resmi Gazete ‘de yayımlanarak yürürlüğe giren 13 Mayıs 2020 tarihli ve 2538 sayılı kararnameye göre Artvin, Bayburt, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize, Samsun, Tokat ve Trabzon illerinden oluşan DOKAP BKİ görev alanına bundan sonra Amasya ve Çorum illeri ilave edilerek il sayısı 11’e ulaşmış oldu. Kıymetli ÇAYKUR Genel Müdürümüz Alim’in yardımcılarıyla birlikte Başkanlığımıza yapmış olduğu bu nazik ziyaretlerine çok teşekkür ediyorum. Yaklaşan 2024 yılı yaş çay kampanyası hazırlık çalışmalarında kolaylıklar diliyorum.” ded

AdminAdmin