GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-04-2024 16:33

ARTIK ERZURUM-RİZE ARASINDAKİ TÜNELLERİ TAMAMLANSIN İKİ BÖLGEDE'DE EKONOMİ CANLASIN

Bütün ömrünü, Ovit tüneli ve devamında tamamlanması uzun zaman alan Kırık ve Dallikavak tünellerinin bitirilmesi için, gerek Erzurum, gerekse Rize Milletvekilleri, her iki komşu ilin STK Başkanları, Karayolları üst düzey yöneticileriyle yaptığı görüşmeler ve Rize-Erzurum basına yapmış olduğu açıklamalarla her iki ilde tanınan ve kamuoyu oluşturan Tahsin BAYRAMOĞLU (80); " 2015 yılında temeli atılan, hizmete açıldığında Rize'den Erzurum'a, Erzurum'dan D. Karadeniz sahiline İyidere ilçesine 2 saatte ulaşılacak Kırık tünelinin artık bitirilmesi gerekiyor. Ülkemiz geneli ulaşımında, Erzurum ilimiz dahil tüneller, yeni yollar, havalimanları gibi Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımlarını gerçekleştiren sayın Cumhurbaşkanımız uzun zamandır bekleyen Kırık ve Dallikavak tünellerinin tamamlanması için ilgili başkanlığa talimatını rica ediyoruz." dedi.

ARTIK ERZURUM-RİZE ARASINDAKİ TÜNELLERİ  TAMAMLANSIN İKİ BÖLGEDE'DE EKONOMİ CANLASIN

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI 

Anavatan Partisi Erzurum eski İl Başkanı, Ak Parti eski Erzurum İl Genel Meclis Üyesi Tahsin BAYRAMOĞLU; Rize Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı dostum, sn. Şaban Aziz Karamehmetoğlu beyle ayda bir kaç defa telefonla görüşür, devam eden İyidere Lojistik merkezi çalışmaları hakkında bilgi alırım. Kırık ve Dallikavak tünellerinin tamamlanması noktasında bilgi paylaşımında bulunurum. Bu tünellerin tamamlanması noktasında RTSO Başkanı Şaban beye ve haberleriyle bana destek olan Rizeli gazeteciler Kösoğlu ve Kavalcı dostlarıma teşekkürü borç bilirim. Bizim tarafta Kırık ve Dallıkavak tünelleri hizmete girdiğinde yapımına hızla devam edilen ve yakın gelecekte D.Anadolu ve D.Karadeniz Belgesindeki çok sayıda ilin ekonomisini ayağa kaldıracak olan. İyidere lolistik merkezine Erzurum'dan iki saatte gidilecektir. Bu çok önemli ekonomik bir ulaşımdır. Erzurum'da onbinlerce dönüm arazı boş beklenmektedir. Karadeniz Bölgesinin coğrafi yapısı nedeniyle arazı fakiri olup, çayın dışında tarım yapılacak araziler yoktur. Bizim senenin çoğunluğunda boş yatan arazilerimize Karadeniz bölgesinden önemli talep olacağı görülmektedir. 

Bu arazilerde yapılacak depo, Antrepo sayesinde Erzurum bölgemiz ekonomosi büyük güç kazanacaktır. Tarihi İpek yolu projesi ile birleşen bu köprü sayesinde,İlimiz ve komşu illerimiz geri kalmışlıktan kurtulacaktır. Bu proje hayal değil   gerçeğin tam kendisidir. Doğu ve Güney Doğu Bölgelerimiz büyük bir ekonomik güce kavuşmuş olacaklardır. O nedenle yapımı bir türlü tamamlanamayan ve sürekli yapımcı firması değişen bu iki tünel ve bilhassa Kırık tüneli  artık bitirilmelidir. Bu noktada iki ilin değerli milletvekillerine çok iş düşmektedir  " dedi.

AdminAdmin