SİYASET
Giriş Tarihi : 03-03-2023 21:55

Ak Parti Rize İl Başkanlığına Hikmet Ayar Atandı

Ak Parti Rize İl Başkanlığına eski (25. ve 26.) dönem milletvekili Hikmet Ayar atandı.

Ak Parti Rize İl Başkanlığına Hikmet Ayar Atandı

AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, AK Parti Rize İl Başkanlığına Rize Eski (25. ve 26.) dönem Milletvekili ve Eski İl Başkanı Hikmet Ayar’ın atandığını duyurdu.

AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı’nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle Rize İl Başkanlığına Sn. Hikmet Ayar atanmıştır. Bugüne kadar göstermiş olduğu özverili çalışma ve gayretlerinden dolayı Sn. İshak Alim’e teşekkür ediyor, yeni görevlendirilen il başkanımıza başarılar diliyoruz.” ifadelerine yer verildi.

https://twitter.com/AKGMTeskilat/status/1631361078457253888?s=20

Ak Parti Rize İl Başkanı İshak Alim, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimler dolayısıyla Rize milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa etmişti.

HİKMET AYAR KİMDİR?

1957 yılında Çayeli’de doğdu. 1981 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü’nden mezun oldu. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde İşletme dalında yüksek lisans yaptı. Çayeli Belediyesi Hesap İşleri Müdürlüğü, Rize Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Üyeliği, Disiplin Kurulu Başkanlığı, Disiplin Kurulu Üyeliği, Milli Gençlik Vakfı Yöneticiliği, Refah Partisi Rize İl Genel Meclisi Üyeliği, Refah Partisi ve Fazilet Partisi Rize İl Başkan Yardımcılığı, Adalet ve Kalkınma Partisi Rize İl Başkanlığı yapan Ayar, TBMM 25.ve 26. Dönem Rize milletvekili olarak görev aldı. Hikmet Ayar, evli ve 4 çocuk babası.

 

AdminAdmin