GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-02-2024 18:34

AK PARTİ RİZE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI SAHAYA İNDİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati YAZICI, AK Parti Rize Belediye Başkan Adayları tanıtım programında “ 29 Ekim 1923’te Cumhuriyetimizin 100.yılına ulaştık. Ve o Cumhuriyetin 100. yılını geride bıraktık. Şimdi ikinci yüzyılın ilk seçimini de 31 Mart’ta yapacağız. 31 Mart seçimleri bu bakımdan tarihi açıdan çok anlamlı bir seçimdir.” dedi.

AK PARTİ RİZE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI SAHAYA İNDİ

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

AK Parti Rize AK Parti Rize İl, İlçe Belediye ve Belde Belediye Başkan Adayları Rize Yenişehir Kapalı spor Salonunda AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati YAZICI ve Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın BAK’ ın katılımıyla gerçekleştirildi. Aday tanıtım programına AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Milletvekili Muhammed AVCI, Milletvekili Av. Harun MERTOĞLU, AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet AYAR, önceki dönem Milletvekilleri, İl Başkanları, Üç kademe İl, İlçe Yöneticileri, Belediye Başkanları, Belediye Başkanı Aday ve Aday Adayları, teşkilat mensupları ve vatandaşların katılım sağladı.

“Siyasi arenada Ak Parti ile bu alanlarda yarış yapacak hiçbir parti yok”

Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı seçimlerin demokrasinin en önemli aracı olduğunu ifade ederek ; “31 Mart’ta yerel seçimi yapacağız. Bunca yıldır birlikte yerel seçimleri, genel seçimleri tekrar, tekrar gerçekleştirdik. 2002 yılından bu yana Türkiye’de gerçekleştirdiğimiz tüm seçimlerde milletin takdirine başvurduğunuz referandumlarda cumhurbaşkanını doğrudan halk tarafından seçmek üzere aday yaptığımız seçimlerin tamamında kim ipi göğüsledi AK Parti. Tamamında 22 yılı aşkın süredir bu millet aziz Türk milleti seçim zamanı geldiğinde belirlenmiş süre içerisinde kendisini yönetecek mecliste temsil edecek, Yetkiyi vereceği temsilcileri seçerken asla şaşmadı. Muhasebe yapar, muhakeme yapar eleştirileri varsa münasip bir şekilde onu dile getirir, ifade eder. Sandığa gittiğinde ise oyunu kullanırken birçok şeyin arasında iş yapan kimdir? Kim hizmet üretir, proje üretir? Kim vizyon sahibidir ? Ona bakar egemenlik hakkını kullanmak üzere ona yetkiyi verir. Bu konuda yıllardır teveccüh kazanmış temayüz etmiş tek parti AK Partidir. Siyasi arenada Ak Parti ile bu alanlarda yarış yapacak hiçbir parti yok” ifadelerini kullandı.

“İkinci yüzyılın ilk seçimini de 31 Mart’ta yapacağız”

Yazıcı “Demokrasi yönetim biçimidir. Aziz milletimizin kurtuluş savaşından sonra bu millete yaptığı en önemli kazanım bu millete cumhuriyet rejimine geçişini sağlamaktı. 29 Ekim 1923’te Cumhuriyetimizin 100.yılına ulaştık. Ve o cumhuriyetin 100. yılını geride bıraktık. Şimdi ikinci yüzyılın ilk seçimini de 31 Mart’ta yapacağız. 31 Mart seçimleri bu bakımdan tarihi açıdan çok anlamlı bir seçimdir. Seçimler siyasi partiler arasında rekabet yapmak için gerçekleştirilen bir süreçtir. Parti içinde adayların belirlenmesi için yapılan yarış ise bayrak yarışıdır hizmet yarışıdır. Böylesine önemli bir fark var burada. En güzel uygulamaları yapan ve bunu kurallı bir şekle dönüştüren tek parti var o da AK Parti’dir. Adaylık süreçleri tamamlandı. Uygulamaları tamamladık. Sürecin sonunda hizmet yarışı için kendisini ortaya koyan ben de varım diyen arkadaşlarımız arasında bir kişi aday olacak ve o adaylarımız belirlendi onlarla birlikte seçime gideceğiz. Şu ana kadar görev yapan Belediye Başkanlarımıza yaptıkları hizmetler için teşekkür ediyoruz. Teşkilat mensupları kardeşlerimizin yapması gereken şey; Süreç bitti adaylarımız belirlendi. Kesinlikle ama fakat lakin demeden aday olarak belirlenen arkadaşlarımızla birlikte başarıya

odaklanmak. Rize için kararlı olarak 31 Mart’ta 18’ de 18 yapmaya var mıyız? İfadeleriyle konuşmasını tamamladı.

Gençlik ve Spor Bakanı Bak “31 Mart’ta Rize olarak 18’de 18 yapmamız lazım”

Rize'de yerel seçimlerde 18 belediyenin tamamını almak için çalışacaklarını dile getiren Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, “Türkiye Yüzyılı kabinesinde Rize'mizi, ülkemizi temsil etmeye çalışıyoruz. Türkiye'nin dört bir yanında gençlik ve spor yatırımlarını takip ediyoruz ve ülkenin gençleri için hizmete devam ediyoruz. 460 gençlik merkezimizde, 320 genç ofisimizde ve 850 Kredi Yurtlar Kurumunda toplam 950 bin üniversiteli gencimize ev sahipliği yapıyoruz. Sizlerden enerji almaya geldik, coşkunuzu almaya geldik. Sizlerin sevgisini almaya geldik.

Herkesi üzen 6 Şubat depremlerinde 53 bine yakın kişinin vefat ettiğini, 120 bine yakın vatandaşın da yaralandığını anımsatan Bak, şöyle devam etti: "Kabinedeki bütün üyeler gibi bizim de deprem bölgesinde çok yoğun bir çalışmamız var. Orayı ayağa kaldırmaya devam ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız da geçen hafta oradaydı. Maraş'ta, Adıyaman'da, Antep'te, Hatay'da her noktada yapılan hizmetleri, yapılan yeni konutları vatandaşlarımıza teslim etmeye devam ediyor. Evet bir söz var, pankartları görmüşsünüzdür, 'Babalar sözünü tutar.' Recep Tayyip Erdoğan bu. Recep Tayyip Erdoğan söz verdi mi, sözünü tutar. Sözünün arkasında Kaçkar Dağları gibi dik durur. Şimdi bizde buradan söz vermemiz lazım. 31 Mart’ta Rize olarak 18’de 18 yapmamız lazım. Burada bütün teşkilatlarımızla çalışacağız. Yine Rize olarak 31 Mart’ta yeni bir destan yazacağız” ifadelerini kullandı.

İl Başkanı Ayar “inşallah 31 Mart’ta 18’de 18 yapmaya var mıyız”?

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Başkanı Hikmet Ayar “ Değerli dava arkadaşlarım çok uzun meşakkatli bir süreç yaşadık. Bu olayların doğasında var olan bir yarış içerisindeydik. Bu süreçte 74 tane birbirinden değerli aday adaylarımız vardı. Bu sürece çok ciddi katkılar verdiler. Her şeyden önce aday adaylarım için adayların açıklanmasıyla birlikte ortaya koydukları bu vakarlı duruş için kendilerine teşekkür ediyorum. İşte AK Parti budur diğer partilerden farkı budur. İşte AK Partiyi,AK Parti yapan değer budur. Evet Rize‘de 18 tane Belediye Başkanlığımız var bir türlü bugüne kadar 18’de 18 yapamadık. Her zaman nazar boncuklarımız oldu ama bu dönem inşallah 31 Mart’ta 18’de 18 yapmaya var mıyız? Bu teşkilat Rize’de çok değerli başarılara imza atan bir teşkilattır. Benden önceki il başkanlarımız ve kuruluşundan günümüze görev alan tüm teşkilatlarımız cansiperane görev yapmıştır bütün önemli rekorlar bu teşkilatların sayesinde gerçekleşti. Tek başımıza aldığımız rekor oylar o gün gerçekleştiyse bugün de olacağına inanıyorum ve o zamanın inşallah 31 Mart olmasını diliyorum “dedi.

Milletvekili Muhammed Avcı “Yaptığımız işlerin tamamı bu salonda bulunan teşkilatımızın eseridir” Milletvekili Muhammed Avcı “Yine tarihi bir ilki yaşıyoruz açıklayacağımız adaylarımızla şu andan itibaren birlik ve beraberlik içerisinde mevcut belediye başkanlarımızın hukukunu koruyarak, teşkilatımızın hukukunu koruyarak, il başkanımızın önderliğinde teşkilatımızın önderliğinde çalışmaya başlayacağız. Rize’de çok önemli işler yaptık. Yaptığımız işlerin tamamı bu salonda bulunan teşkilatımızın eseridir. Bizim mahalle başkanımızdan, sandık temsilciliğimize, kadın kollarımızdan gençlik kollarımıza, ana kademe teşkilatımızdan, milletvekillerimize varana kadar hep beraber el ele vererek Rize‘de tarihin en büyük yatırımlarını yaptık hava limanımız 1 Milyon yolcu kapasitesini aşmış durumda diğer taraftan İyidere İlçemizde 1,5 yıl içerisinde Türkiye’nin içerisinde bölgesel ticaretin yönünü değiştirecek olan lojistik merkezimizi tamamlayacağız inşallah. Diğer taraftan bölgemizin ihtiyaçlarından biri olan şehir hastanesi inşaatına başladık. Rize Belediyemizle beraber şehirde bir kentsel dönüşüm projesi yaptık mükemmel bir eser ortaya çıktı. Diğer taraftan yine Rize Belediyemizle

beraber bir Millet Bahçesi inşa ediyoruz bittiğinde 600 dönüm üzerinde insanların aileleleriyle birlikte denizle buluşabileceği şahane bir eser ortaya çıkarmış olacağız. Bunların tamamında Belediye Başkanlarımızın eserleri var hizmetleri var. İlçelere geldiğimizde İlçelerde bizim en önemli yol arkadaşlarımız İlçe Başkanlarımız ve Belediye Başkanlarımız. Onların bize çizdiği projeksiyonla bizlerde bakanlıklardan merkezi hükümetten gerekli yatırımları almak noktasında çok büyük gayret gösteriyoruz. Bugüne kadar hizmet eden bütün belediye başkanımıza hepsine yürekten teşekkür ettiğimi ifade etmek istiyorum. Yeni seçilecek belediye başkanlarının ilçelerimizde çok gayretli bir çalışma içerisinde olacağız. 18’de 18 yapabilmemizin tek bir şarkı var aramıza nifak sokmamak, birliğimizi beraberliğimizi muhafaza etmek, aday adaylarımızda mevcut belediye başkanlarımızla, eski belediye başkanlarımızla, İl başkanımızla, kadın kollarımızla, gençlik kollarımızla bir aile hukuku içerisinde çalışmalarımızı yürütmektir” dedi.

Milletvekili Mertoğlu “Aday adaylarımız AK Parti’ye ve Rize’ye yaraşır bir şekilde yarışmalarını sürdürdü”

Milletvekili Av. Harun Mertoğlu : “İl Başkanımız 74 tane aday adayı olduğunu deklare etti. Aday adayı süreci biraz uzun sürdü ama aday adaylarımızın tamamı kendilerine yaraşır bir şekilde AK Parti’ye ve Rize’ye yaraşır bir şekilde yarışmalarını sürdürdü. Bir kişinin aday olması gerekiyor. Keşke bütün aday adaylarımızı da yapabilseydik ama böyle bir şey mümkün değil. Aday adaylarımıza teşekkür ediyorum. Partimize vermiş oldukları katkıdan dolayı ve bundan sonra yapacakları icraatlardan dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Beraber yol yürüyeceğimiz adaylarımızla da inşallah 18’de 18 i alarak Cumhurbaşkanımızın bize olan sitemini hep beraber gidermiş olacağız” dedi.

Belediye Başkanı Metin “Yolcular zaman içerisinde değişebiliyor ama yol hiçbir zaman değişmiyor”

İl Belediye Başkanı ve Başkan adayı Rahmi Metin bir selamlama konuşması gerçekleştirerek; “Öyle güzel bir davanın neferleriyiz ki Cumhuriyetimizin 100 yılının son çeyreğine damgasını vuran ve gelecek yüzyıllarda şekillendirilmesini vizyoner bakışıyla geleceğini şekillendiren bir partinin bir ailenin mensubu olmaktan gurur duyuyoruz.11 milyonu aşkın üyeye sahip dünyada başka bir teşkilatlanma yok. Hakikaten gelecek yıllarda bu yaşadığımız dönemi gururla anacağınız tarihi değeri olacak işler yapıyoruz. Hem ülkemiz açısından hem ilimiz açısından inşallah ilimizde de 18 tane ilçe ve belde belediye başkanlıklarımızla beraber gerek Kentsel dönüşüm de gerek sosyal donatılar da alt yapıda üst yapıda çok hizmetin yapıldığı gibi önümüzdeki beş yılda da inşallah hizmetlerimizi yapmaya devam edeceğiz. Yolcular zaman içerisinde değişebiliyor ama yol hiçbir zaman değişmiyor. Değişmemesi lazım Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle “Durmak yok yola devam” dedi. AK Parti Rize İl, İlçe ve Belde Belediye Başkan adayları; Rize Belediye Başkan adayı Rahmi Metin, Hemşin Belediye Başkan adayı Halim Kazım Bekar, Derepazarı Belediye Başkanı adayı Şaban Kalça, Çamlıhemşin Belediye Başkan adayı Ömer Altun, İkizdere Belediye Başkan adayı Abdi Ekşi, İyidere Belediye Başkan adayı Saffet Mete, Kalkandere Belediye Başkan adayı Mehmet Yılmaz, Güneysu Belediye Başkan adayı Rıfat Özer, Fındıklı Belediye Başkan adayı Gürhan Kutluata, Pazar Belediye Başkan adayı Ekrem Kılıç, Ardeşen Belediye Başkan adayı Said Yaşayan, Tunca Belediye Başkan adayı Ramazan Topçu, Çayeli Belediye Başkan adayı İshak Karahan, Madenli Belediye Başkan adayı Bayram Ali Sarı, Büyükköy Belediye Başkan adayı Hamza Saruhan, Muradiye Belediye Başkan adayı Musa Sürayya Balcı, Kendirli Belediye Başkan adayı Alaettin Serdar ve Salarha Belediye Başkan adayı Hasan Kara. Program adayların özgeçmişlerinin tanıtılmasıyla son buldu. Kaynak: akpartirizetanitimmedya@gmail.com

AdminAdmin