DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Osman KÖSEOĞLU
Osman KÖSEOĞLU
Giriş Tarihi : 25-05-2021 00:36

RİZE’DE FETÖ KRİPTOLARI NERDE

Şimdi bu başlığı görenler hemen bakışlarını sağa sola çevirip  birbirine soracaklar “ Köseoğlu bunu Kim kimler için söyledi “ ?

Ben bunu hissediyorum çünkü, Başbakanlar şehri Türkiye’nin en önemli siyasetçilerini yetiştiren Rize, Türkiye’nin hiçbir iline benzemez!

Şimdi Biraz sonra anlatacağımız hadiseler zaten bunu doğruluyor. Rize coğrafi bakımından Türkiye’nin en küçük illerinden biri olmasına rağmen, siyaset arenasında Türkiye’nin Başkentidir!

Haliyle bütün Türkiye’nin gözü bu küçük ildedir, yukarıda attığımız başlığa bakılırsa, anlatacağımız olayların büyük bölümü 15 Temmuz darbesinden sonrasını kapsamaktadır.

40 yıl önce yapılanmaya başlayan, milli görüş hareketi partileri ve Merhum Erbakan hariç, bütün partilerle dirsek temasında olup, her  yönüyle Türkiye’nin en büyük hatta hükümetlerden daha büyük bir güç ve örgütlü bir dev haline gelen FETÖ örgütünün nasıl yapılandığını az çok biliyoruz.

Eğitimden ekonomiye, sosyal faaliyetlerden derneklere, himmet yardımlarından her şeyiyle  hiyerarşik yapısıyla Türkiye’nin her sahasına TSK’dan, polis teşkilatına, Yargı’dan diğer kurumlara hakim olan büyük bir örgütten bahsediyoruz.

Evet darbeden önce özellikle MİT tırları operasyonu öncesinde 2011-2015 yılları arasında her ilde bir Fetö imamının olduğu, il valisinden daha büyük bir nüfuza ve yetkilere sahip olduğu, hatta siyasi parti teşkilatlarında toplantılara girip aldığı kararlara etki yaptığını,15 Temmuz sonrasında itiraflarda mahkeme karalarından anlıyoruz duyuyoruz .Bu konularla ilgili kara kutular mutlaka konuşmalıdır.

Fetö örgütü, dershanelerde yaşamış olduğu İlk şokun ardından, 15 -27 Aralık yargı darbesini hayata geçirerek başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere Türkiye’yi büyük bir kaosa sürükleyerek, Devletin bütün kademelerine hakim olma isteği sekteye uğrayınca ,B planına geçerek, 15 Temmuz hain darbe planını gerçekleştirdiler .

Türkiye, yaşamış olduğu dış destekli,  60- 80 İhtilali 28 Şubat 1997 post modern darbesini, 15 Temmuz darbesinden ayıran en önemli faktör,  küresel destekli Türkiye’nin işgal edilme olayıdır.

Çünkü başta CIA MOSSAD ve beyinleri yıkanmış hainler, Müslüman Türk insanı tarafından kendilerine emanet edilen, halkın silahlarıyla yüzlerce vatandaşımızı gözünü kırpmadan Şehit eden, yaralayan bu hain satılık fetö teröristleri, 15 Temmuz akşamı düğmeye basarak başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Türk insanının bağımsızlığına özgürlüğüne pranga vurmak için destekçileri ile beraber harekete geçtiler.

Ancak bunların unuttukları bir şey vardı ,Türk halkı Dünyanın hiçbir milletinin gösteremediği bağımsızlık ruhu ile, bunun aynısını Kurtuluş Savaşı’nda ve Çanakkale Savaşı’na yaşamış, dedelerinin mirasını yaşatan Müslüman Türk halkı, bulundukları illerden şehir merkezlerine abdest alarak tekbir getirerek, şehadete koşarcasına tankların önüne gövdelerini siper ederek darbeye dur dediler!

Türk halkının vergileri ile alınan helikopterler ağır silahlarla uçaklarla şehit olmak pahasına bu aziz vatanı satılmış fetö terör örgütü ve onların diş destekçilerine teslim olmadan Türkiye’yi büyük bir işgal ve sömürü harekatından kurtarmışlardır.

Bu kahpe olayda 250 şehit ve 2500’e yakın gazı verilmiştir .15 Temmuz sonrasında başta Türk Silahlı Kuvvetleri içinde olmak üzere, polis teşkilatı ve diğer Kamu da büyük bir fetö temizliği hareketi yapılmaya başlandı, halen devam devam ediyor, bu kriptların ucu başı belli değil !

Hatta bu konu ile ilgili Fetö terör örgütü konusunda en hassas kişilerden biri olan Nedim Şener ile yaptığımız bir bir röportajda” Askeriyenin yüzde 25’inin temizlendiği Emniyet teşkilatının %40 50’sinin temizlendiği, diğer kamu da  kayda değer hiçbir temizlik yapılmadığını söylemişti”!

Bu son olaylarda yaşadığımız hadiseler zaten bunu gösteriyor, yukarıda da söylediğimiz gibi bizim konumuz daha çok Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Başbakanlar şehri Rize de nasıl bir Fetö temizliği yapıldığıdır?

Hafızamızı yoklarsak, darbe sonrasında, Rize’de Bazı kamu kurumlarından çok sayıda, olmasa da tek tük açığa alınan insanlar gördük duyduk.

Hatta o dönemde çalıştığım Çaykur’da  kayda değer bir fetö operasyonu yapılmadı. Alınan kişilerin fetö terör örgütünün yapısı içinde görev yapmış insanlar olduğu imajı verildi! Hatta bunların içinde Çaykur’un üst düzey yönetiminde bir kişi de vardı.

Ancak sonra gördük ki ,birçoğu hakkını aramak için mahkemeye baş vurdu ,kendileri dinlendi ve çalıştığım yerde görevden alınan kişilerin tamamına yakını görevlerine iade edildiler.

Yine o dönemde bunu özellikle ısrarla söylüyorum, 15 Temmuz gecesi sabaha kadar, daha sonra 30 gün boyunca orada etkinliklere katılan eski bir komando bir Vatansever bir vatan delisi olarak söylüyorum, o gece Rize bürokrasisinden, Rize siyasetinden ,Odalarından Yerel basınından STK’larından hiç ortalıklarda gözükmeyen, yüzlerce kişi 2-3 gün sonra ellerinde Türk bayrağı, araçlarında Recep Tayyip Erdoğan bayraklarıyla meydanlara koştular!

Bu sahtekarların kim olduğunu şu Rize’de gezen herkes biliyor, Çünkü yıllarca o kuruluşlarla organik bağ yaşadılar, beraber hareket ettiler beraber görev yaptılar…

Ancak  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dediği gibi, “Alt taraf ibadet, ortası Ticaret ,en üstü hıyanet ulan” bu örgütle hiçbir bağlantısı olmadan birçok tanıdığımız arkadaş, çocuklarını dershanelere daha iyi eğitim almak için verdiler!..

Devlet korumasında olan bugün illegal bir banka olan Bank Asya’ya çok sayıda kışı Kredi aldı ev aldı  maaş aldı…

Rize’de de anımsanmayacak kadar bu örgütle organik bağı olan kişiler olduğu gerçeğini bir kenara atamayız, yaklaşık 3000 gazetenin dağıtıldığı Rize’de ,dergiler diğer yayın organlarını saymıyorum bile..

Birçok Devlet kurumunda örgütün gazetesi çuvallarla gelirdi benim çalıştığım kurumda da 70-80 tane gazete balya balya gelirdi!

Şimdi esas konumuza geçelim, darbeden hemen sonra bugün Emniyet Genel Müdür yardımcısı olan Adem Çakıcı’nın Rize’den ayrılması üzerine, Rize Emniyet Müdürlüğü’ne Sadettin Aksoy, 27 Ekim 2016 tarihinde kararnameyle Rize Emniyet müdürü olarak atandı.

Aksoy, kısa sürede Rize de özellikle Fetö yapılanmasına karşı büyük bir mücadele örneği göstererek fetö yapılanmasına ilde büyük bir darbe vurdu.

Herkesin hatırlayacağı gibi, AK Parti’nin Çayeli‘nde görevi başında olan bir Belediye Başkanını fetö’den gözaltına alıp cezaevine atılması da bunun dönemindeydi.

Ancak,birileri rahatsız olacak ki, Sadettin Aksoy’un Rize’de görev süresi uzun sürmedi !, Nedeni bilinmez  bir şekilde,Rize’de Feto’ya karşı başarı ile mücadele eden Aksoy, Emniyet  genel Müdürlüğü kararnamesi ile 9 ay sonra Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü’ne atandı.

25 Ağustos 2017 yılında Üsküdar ilçe Emniyet müdürü Altuğ Verdi Rize’ye atandı. Altuğ Verdi çok iyi bir Devlet terbiyesi ve eğitimi almış,  başta Bosna Hersek, İsrail ve Uzakdoğu’da başarıyla görev yapmış, başta İbranice İngilizce olmak üzere çok özel yetiştirilmiş  bir Devlet adamıydı.

Hatta 15 Temmuz gecesi görev yaptığı Üsküdar Kısıklı mevkiinde fetö’cü teröristlere karşı yapmış olduğu başarılı görev sebebiyle herkesin takdirini kazanmış olacak ki, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bilgisi dahilinde ve yakınlarının da toleransı ile 25 Ağustos 2017’de Rize Emniyet müdürü olarak ilimize atandı.

Kısa sürede özellikle Rize halkı ile çok iyi ilişkiler kurarak bir anda Rize’nin belki de en sevilen bürokratı haline geldi. Kendisi ile ilk tanışmamız Rize yerel basın olarak makama gittiğimizde hiç unutmuyorum, ben kendimi tanıdığımda bana işaret ederek kalmamı söyledi.

O günden sonra kendisi ile gerek açılışlarda özel günlerde hatta sahilde birçok kez spor yaparak birlikte çok özel günlerimiz oldu.

Ne kadar Vatansever olduğunu cana yakın olduğunu ve çok duygusal merhametli bir insan olduğunu anlamayan zaten insan yoktu!

Hiç unutmuyorum 2018’in Şubat ayında mide kanaması olarak Devlet hastanesinde yattığımda, sabah beni ilk ziyarete gelen Rize Emniyet Müdürlüğü Altuğ Verdi’ydi.

Rahmetli babam da yanımdaydı ya, 2-3 gün içinde Rize basınına bir kahvaltı vereceğim dediğinde, ben hasta hasta yatağımda moralimin bozuk olduğunu görünce, hiç unutmuyorum “Bana  Sen buradan çıkmadan ben basına kahvaltı vermeyeceğim dedi! Hakikaten hastaneden çıktıktan bir 1 hafta sonra Rize basınına kahvaltı vererek Rize’de yapmış olduğu başta uyuşturucu ve Feto ile ilgili operasyonla ilgili önemli bilgiler vermişti.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Spor Toto Süper LigOP
 • 1Adana Demirspor00
 • 2Aytemiz Alanyaspor00
 • 3Altay00
 • 4Fraport-TAV Antalyaspor00
 • 5Medipol Başakşehir00
 • 6Beşiktaş00
 • 7Çaykur Rizespor00
 • 8Fatih Karagümrük00
 • 9Fenerbahçe00
 • 10Galatasaray00
 • 11Gaziantep Futbol Kulübü00
 • 12Giresunspor00
 • 13Göztepe00
 • 14Atakaş Hatayspor00
 • 15Kasımpaşa00
 • 16Yukatel Kayserispor00
 • 17İttifak Holding Konyaspor00
 • 18Demir Grup Sivasspor00
 • 19Trabzonspor00
 • 20Helenex Yeni Malatyaspor00
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA