DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Abdulkerim ÇELİK
Abdulkerim ÇELİK
Giriş Tarihi : 22-03-2021 20:57

Batılı Hakla Yenmek

Allaha ortak koşanlar, sizinle topyekün savaştıkları gibi sizde onlarla topyekün savaşınız. Biliniz ki Allah cc.  buyruklarına karşı gelmekten sakınanlarla beraberdir. Tevbe 9/36
Kardeşlerim!
Müslümanların en fazla fikir ayrılıkları yaşadıkları, fitneye düştükleri, en şiddetli sıkıntıları  çektikleri alanlar, yönetim ve ekonomi alanlarıdır. Bu alanlar batının müslüman beyinleri kolayca etkiledikleri , rahatlıkla at koşturdukları, müslümanların  fikren ve zihnen basiretlerini kaybederek  şuursuzca konuştukları alanlardır. Bu alanlar kapitalist düzenin esiri olan müslümanların islami duruşlarını kaybettikleri  "Bu söyledikleriniz Allah'ın emridir ama" diyerek akıl tutulması yaşadıkları  mayınlı alanlardır.

Kardeşlerim!
Faiz, Alın teri dökmeden, emek sarf etmeden  haksız yoldan kazanarak  insanların mallarına kattıkları meşru olmayan fazlalığın adıdır.  Dinimizde haramdır. Bu Rabbimin kesin emridir. Faiz malı artırmaz eksiltir. Bereketini kaçırır.  Yalnızca malın değil, hayatın da bereketini kaçırır. Televizyon ekranlarında izlediğimiz nice iflaslar, intiharlar, dağılan aileler, heba olan ömürler faizin birer neticesi olarak bilinmelidir.

Kardeşlerim!
Tarih boyunca türlü hile ve desiselerle her dem boş buldukları alanlara saldıran,  milletimizi boyunduruk altına alarak  bedel ödettirmeye çalışan ehl i küfür şimdi de ekonomi yoluyla  ülkemizle savaşmaktadırlar. Er meydanında karşımıza çıkma cesaretini bulamayanlar,  siyasi olarak istediklerini alamayıp ahlaki çöküntüyü gerçekleştirmek için hazırladıkları sözleşmeyi çöpte bulanlar  kudurmuşcasına her taraftan milletimize saldıtmaktadırlar. İçerden ve dışardan gönlü ve kalbi bizimle hiç olmayan işbirlikçileri onları paralarıyla, kalemleriyle, kelâmlarıyla desteklemektedirler.
Düşmanlarımızı ve işbirlikçilerini iyi tanımalı, bunlara karşı ferasetimizi kaybetmeden akıllıca hareket etmeli,  yek vücut tek yürek olarak mücadele etmeliyiz.
Bunlara karşı günde beş defa Rablerinin huzurunda bir araya gelen  ve  kalpleri tek bir kalbe bağlı olan gönüller olarak   İslami iktisadi hayatta buluşmanın yollarını aramalıyız.
Zihnen ve fikren  kapitalist sömürü düzenin bu toplumda yok olması için müslümanlar olarak bilinç yenilemesi yaşamalıyız. 

Konya ovasında yetişen buğdayla, İslamabad'da yetişen tahılın, medine pazarında satılan ürünle, istanbul pazarında ki ürünün, baküde yetiştirilen pamukla, ığdır da ki pamuğun işlem göreceği, üreticinin parasını değerlendirip, müslümanların ekonomik güç kazanacağı bir borsanın varlığı için çalışmalıyız.

 Faizin adının bile okunmadığı, kimsenin kimseye zulmetmediği,  haksız kazancın olmadığı, para baronlarını doyuran değil  herkesin çalıştığının karşılığını aldığı bir islami borsada boy göstermeliyiz.
Kardeşlerim!
Bu söylediklerimizin gerçekleşmesi, etkili ve  kalıcı olması için  ilk önce işe kendimizden başlamalıyız. Siz evinizin önünü temizlerseniz  sokaklarınızın temizliği çok kolay olacaktır.
Düşünelim; Veda  hutbesinde Allah'ın Rasulünün buyurduğu gibi ülkemde bir gece faizler kaldırıldı denilse müslümanlar olarak tepkimiz nasıl olacaktır.
Faizler iki puan artırıldı diye sevinenin, faizsiz bu iş olmaz diyenin, bankada parasının faizini hesaplayan  hanım kıza sol elle çayını içmenin mekruh  olduğunu diyenin savunması; globalleşen dünyada böyle bi şey olur mu. Yabancı yatırımcılar Türkiye'yi terkeder. Üretim durur. Dışa bağımlı çalışanlar iflas eder. İthalat durur. Yabancı para alır başını gider vs gibi olacaktır.
Bak müslüman kardeşim, Bu para haramdır.  Bu Allah'ın emridir. denilince de   söze "ama" ile başlayarak boş konuşmasına devam edecektir.

Unutma kardeşim! Bu hayatta iki şeyin tevili olmaz. 
1- Hakkın te'vili olmaz.
2-Zırvanın te'vili olmaz. 

Yüce Rabbim Bakara süresi 275.  ayet-i kerimede şöyle buyurmaktadır.
"Faiz yiyenler ancak şeytanın çarparak sersemlettiği kimse gibi kalkarlar. Bunun sebebi onların, "Alım satım da ancak faiz gibidir" demeleridir. Halbuki Allah alım satımı helâl, faizi ise haram kılmıştır. Artık kime Allah’tan bir öğüt erişir de faizciliği bırakırsa geçmişte yaptığı kendisine aittir, işi de Allah’a kalmıştır. Kim de yine faizciliğe dönerse işte bunlar orada devamlı kalmak üzere cehennemliklerdir."
Rabbimin faiz konusundaki buyruğu budur. 
Haram kılınmasında bir çok hikmetin olduğu faizlerin kaldırılması hususunda Rabbimin buyruğunu hiçe sayanlardan, felaket tellallığı yapanlardan uzak duralım, onlara kulak asmayalım.
Faizler kaldırılırsa ne olur,
En kötü iki gün aç kalırsın sonra imkanları seferber eder haksız kazancın önüne geçersin.
İki gün Allah'ın yasasını çiğnememiş olursun.  İki gün Allah'ın emrini yerine getirmişliğin onur ve izzetini yaşarsın.  
Allah ve rasülünün üzerine açtığı harbi bitirmiş olursun. 
Bunun gerçekleşmesi için bilinç yenilemesi yaşamalı, müslümanca hayatı benimsemeli, Rabbim Rezzak ismi celiline tam ve sorgusuz  iman etmeliyiz.
Nisa Suresi 136. ayeti üzerinde düşünelim.

Ey İman edenler! 
İMAN EDİN.
 Allah'a, Peygamberine, Peygamberine indirdiği kitaba ve daha önce indirdiği kitaba... Kim Allah'ı, meleklerini, kitaplarını, peygamberlerini ve ahiret gününü inkar ederse derin bir sapıklığa düşmüş olur.

NELER SÖYLENDİ?
@
Abdulkerim ÇELİK

Abdulkerim ÇELİK

DİĞER YAZILARI Batılı Hakla Yenmek 22-03-2021 20:57
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA