DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Osman KÖSEOĞLU
Osman KÖSEOĞLU
Giriş Tarihi : 07-01-2021 17:03

Başbakanlar Şehri Rize'den Bu Kara Lekeyi Kim Silecek!..

Bugün Başbakanlar şehri Rize'nin en karanlık günlerinden biri! 11 Aralık 2018 günü makamında bir hiç uğruna tetikçi bir cani tarafından şehit edilen Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi davasının son karar günü.. Gözün aydın Rize katil fetö'den aklandı!..

 

Bugün 7 Ocak 2021 Türkiye'yi çok yakından ilgilendiren bir önemli davanın karar günü, geçen hafta salı günü 8 .mahkemede hakim mütalaasını vererek, daha önceki mahkemelerde tanık ifadeleri, itirafçılar sanıkların ifadeleri doğrultusunda ,Türkiye'nin en güzide kurumlarından biri olan ve en iyi korunan bir yerde bir hiç uğruna, sadece bir tayın meselesi yüzünden çok iyi eğitim almış ,yurtdışında başarıyla görev yapmış ve gelecekte de Türkiye'nin çok önemli kurumlarında görev yapması beklenen gerçek bir Vatan sever, Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’yi makamında şehit eden katil İsmail Sarıcaoğlu'nun fetö ile irtibatının olmadığına karar vererek ,bugünkü mahkemede cinayetten hüküm giyeceğine karar verdiler..

 

27 Aralık 2019 günü Rize Adliye Sarayı'nda başlayan ilk duruşmadan itibaren 8. mahkemeyi takip eden ender kişilerden biriyim..

İlk mahkemede sanık Rize'de katıldığı mahkemede yaklaşık üç saat süren ifadesinde özellikle altını çiziyorum, Şehit Altuğ Verdi’nin kendisine hakaret etmediğini küfür etmediğini sadece tayın dolayısıyla münakaşa ettiklerini ve kendisini dışarıya çıkarttığını söyledi..

Ama 8. Mahkemede hakimin mütalaasını vererek, katilin FETÖ’den aklandığını, mahkemede gerekçeli kararda olayın gerçekleşme anı ve tüm detaylarını göz önüne alırsak, sanık saat 14.37 de silahsız bir şekilde makama giriyor orada Emniyet müdürü ile bu konu tartışılıyor.

8 dakika sonra dışarıya çıkıp özel kalemde bıraktığı silahı alıp 14.45’te silahın namlusunda mermi olmak üzere içeriye dalarak ilk önce personel müdürü Ercan Polat’a 2 el ateş edip ardından Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’ye 7 el ateş edip 3 isabet ettiren cani, son olarak içeriye giren koruma memuru Yiğitcan Köksal'ı da vururken, Kendisi de ayağından yaralandı..

Şimdi geçen hafta açıklanan bu karar üzerinde 8 Mahkemeyi de yakından takip eden biri olarak ,basında ve sosyal medyada yapılan algı operasyonları ile rahmetli Altuğ Verdi’nin sanığa hakaret ettiği, tahrik ettiği birçok spekülasyonlar yapıldı.

Ama görünüyor ki ,sanık içeriye girdiği zaman ilk önce Emniyet Müdürü'nü değil, personel müdürünü vurduğuna göre burada hala büyük bir soru işareti var demektir..

Bir dönem Başbakan Binali Yıldırım'ın da korumalığını yapan, çok iyi derecede İngilizce ve İbranice bilip yurtdışında önemli görevlerde bulunup gelecekte de, Türkiye'nin çok önemli kurumlarında görev yapması beklenen Altuğ Verdi’nin bu şekilde Reisin memleketi Rize'de hedef seçilerek katledilmesi ve bunun sadece bir tayin olayıyla geçiştirilmesi hiç kimseyi memnun ve tatmin etmeyecektir..

Çünkü 15 Temmuz gecesi görev yaptığı Üsküdar mevkiinde fetö'cü hainlere karşı başarıyla mücadele eden ve bundan dolayı her kesim tarafından takdir edilen bir Vatansever olan Altuğ Verdi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yakınlarının referansı ile Ağustos 2017'de yayınlanan Emniyet müdürlüğü kararnamesi ile Rize Emniyet müdürü olarak dönemin Emniyet Müdürü Saadettin Aksoy'dan görevi devralmıştı..

Kısa sürede Rize'de 7'den 70'e Herkes ile iyi ilişkiler içinde olup Devlet Millet kaynaşmasının Rize'de diğer Emniyet Müdürlerinin başarılarına bir yenisini daha ekleyerek, güzel hizmetler yaparak kendini Rize halkına sevdirdi..

Bu arada Rize’de Fetö örgütüyle mücadele tüm hızıyla devam ediyordu !..

Birçok kez konuşmasında bir Vatansever olarak herkes gibi şehadeti özlediğini yakın bir zamanda Şehit olacağını birkaç vefalı dostuna söylemişti ama,bu şekilde pisi pisi bir hiç uğruna beyni narkozlanmış bir şerefsiz tarafından kendi makamında şehit edileceğini hiç kimsenin aklına gelmezdi!

Rize'de görev yaptığı süre zarfında kendisi ile çok yakın ilişkiler içinde oldum. Kendisi gerçekten çok vefalı bir Devlet adamıydı..

Şehit olduktan sonra kabrinin bulunduğu Mersin'in Mezitli ilçesinde yapılan 40. gündeki mevlidine birkaç vefalı dostu arkadaşı ile birlikte katıldık kendisini yad ettik..

11 Aralık 2019 günü şehadetinin 1. Yıldönümünde Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş’ında katıldığı anma törenine Rize'den katılan yine ender vefalı dostundan biriydim..

Bugün 9 .karar mahkemesi yapılacak, tüm mahkemelere katılan biri olarak Kuşkusuz bu davaya gönül veren AK Parti'nin ağabeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kader arkadaşı Metin Külünk’ün geçen hafta yaptığı kritik tanık konuşmasında belki davanın seyrini değiştiremediği ama, Şehit Altuğ Verdi’nin, Şehit olmadan Kısa bir süre önce Rize'de büyük bir fetö operasyonu yapacağını söyleyip kendisine bir isim liste gösterdiğini söylemesi, belki de Rize'de Feto yapılanmasına ileriki zamanlarda ışık tutacak bir ses ve mesaj olur kanısındayım..

Ayrıca yine Altuğ Verdi’ni davasını gönüllü üstlenen Rize Baro Başkanı Ümit Peçe ve burada isimlerini sayamayacağım 4-5 vefalı dostunun haricinde, sağlığında her daim yanında olan Kripto, köşe başlarını tutan her devrin adamı sahtekarları hiçbir yerde göremedik..

Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’ye Rize de sıkılan Kurşun bütün Rize halkına sıkıldığı gibi Cumhurbaşkanının memleketi olması sebebiyle Devletimize ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sıkılmıştır!..

insan hiç olmazsa utanırdı da, Reise hatır ederdi be !..

Bu dava süresince özellikle iktidar partisi AK Parti'nin temsilcileri ve Rize'nin birçok Sivil Toplum Kuruluşun bu davaya destek verdiklerini görmedik..

İki yıl içinde Mersin'deki anma törenlerine de bu şakşakçıları hiç bir yere görmedik tarih sizin bu yüzsüzlüğünüzü namkörlüğünüzü asla unutmayacaktır !..

Sosyal Medya’da Şehit Altuğ Verdi’nin resmini paylaşıp duygu sömürüsü yapıp kendinize pay çıkarmayın sizin ne b… olduğunuzu gayet iyi biliyoruz……..!

Rize’nin alnına sürülen bu Kara leke tarih boyunca sizlerle birlikte hatırlanacaktır..

Yıllar önce Güneydoğu'da bu Vatan haini Şerefsizlerle mücadele etmiş Eski bir komando olarak inşallah ahirette Şehit kardeşimin yanında Peygamberimize komşu olmak için dua ediyoruz

7 Ocak 2021

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA