GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-09-2023 15:03

VALİ BAYDAŞ’IN BAŞLATTIĞI “MEBİZ” EĞİTİM ÇALIŞTAYI SONA ERDİ

Rize Valiliği, Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "Birleştiren ve Bizleştiren Eğitim Hareketi" sloganıyla düzenlenen ve 2 gün süren “MEBİZ” eğitim çalıştayı sona erdi.

VALİ BAYDAŞ’IN BAŞLATTIĞI “MEBİZ” EĞİTİM ÇALIŞTAYI SONA ERDİ

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

Rize ili genelinde eğitim ve öğretimin kalitesini ve verimini artırmak, eğitimin tüm paydaşlarını bir araya getirerek sorunları tespit etmek ve çözüm yolları üretmek amacıyla düzenlenen çalıştayda oluşturulan masalarda katılımcılar onar kişilik gruplar halinde iki gün boyunca çalışma temalarını değerlendirerek çözüm yolları üretti. Çalıştay, sonucunda ise yapılan çalışma ve üretilen çözümler değerlendirildi.

Ricosta Hotelde gerçekleşen çalıştayın kapanış töreninde konuşan, Rize Valisi İhsan Selim BAYDAŞ, “ İki günlük çalıştayın kapanışı gerçekleştiriyoruz. Ben çok keyifle katıldım ve her masada zaman geçirdim. Bu sıradan bir çalıştay olmayacak dedim. Bu bizim için bir yol haritası olacak. Çay Rize’nin gündemini belirleyen meseledir. Bir çay bahçesinin hazırlığını nasıl yapıyorsak eğitim ve öğretim sezonunun da hazırlığını aynı hassasiyetle yapmalıyız. Buradaki çalışmayı her bir kurum bir protokol olarak görecek hepimiz buradan üzerine düşen sorumlulukları yerine getireceğiz. Şehrimizin daha önce eğitimle ilgili projeleri oldu. Bir proje havuzu oluşturacağız. Devam etmemiz gerekenlere devam edeceğiz. Milli Eğitim Bakanlığımızın öğretmenler odası toplantıları var. Bende burada bunu yapacağım, gittiğim ilçelerde öğretmenler odası toplantısına katılacağım” dedi.

Rize Valisi Baydaş, çalıştaydaki başlıklarla ilgili yapılan çalışmalar hakkında tek tek değerlendirmelerde bulundu. Şehrin değerlerini ve dinamiklerini de sürece katarak devam edeceklerini ifade ederek spor ve eğitimi bir arada yürüteceklerini, bunun içinde ilimizde gereken altyapının ve tesislerin yeterince olduğunu söyledi. Çalıştay, katılımcıların belge töreni ile son buldu

AdminAdmin