GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-08-2023 19:42

TZD RİZE ŞUBE BAŞKANI MÜFİT AKMAN'DAN UYARI;"SULARIMIZI TASARRUFLU KULLANALIM"

Güneş enerjisi yansımaları, dünyanın yörüngesi, atmosferik bileşenler,  volkanik küller, bulut örtüsü faktörleri iklim  değişikliğine sebep olduğundan,orman yangınları ve çevre kirliliği artmakta.

TZD RİZE ŞUBE BAŞKANI MÜFİT AKMAN'DAN UYARI;

Haber:Dilek ONAY CAN

Türkiye Ziraatciler Derneği (TZD) Rize Şube Başkanı Müfit Akman iklim degisikliğinin arttığını bu nedenle vatandaş olarak tedbirlere uyulması gerektiğini söyledi.

SUYUMUZU TASARRUFLU KULLANALIM

Güneş enerjisine yatırım yapmak gerektiğini ifade eden TZD Rize şube Başkanı Müfit Akman ; "Barajlar da su oranı çok düştü.Sıcak suyun tasarruflu kullanılması çok önemli.suyumuzu tasarruflu kullanmalı, yağmur sularını kullanmak için tanklarda toplanmalı.Tarımda kapalı damla yöntemi kullanılmalı, açık sulamayı kontrol altına almalı.yeni ürün yetiştirme ve tarımsal üretim metotları geliştirmeliyiz"dedi

TEDBİRLERE UYMAK VATANDAŞLIK GÖREVİMİZDİR

Çevre kirliliğinin hızla arttığını söyleyen Başkan Akman:"Tarım, üretim, su, enerji İklim değişikliği hızla artıyor, sularımız azalıyor, Orman yangınları artıyor, çevre kirliliği artıyor bütün bu olumsuzluklar gelecekte sorun olacaktır. Tedbirlere uymak vatandaşlık görevimizdir.Ağaç dikmeli, yangınları önlemeli,  Bu dünya herkese yeter gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak zorundayız. Doğaya, çevreye saygılı davranalım, sularımızı tasarruflu kullanalım"

AdminAdmin