GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-04-2023 20:05

TOGG ŞARZ İSTASYONU D.KARADENİZ’DE İLK KEZ RTB’DA KURULDU

Türkiye'nin ilk elektrikli yerli otomobili olan TOGG’un, Doğu Karadeniz Bölgesi’nin ilk şarj istasyonu Trugo, Rize’de Ticaret Borsası otoparkında kuruldu.

TOGG ŞARZ İSTASYONU D.KARADENİZ’DE İLK KEZ RTB’DA KURULDU

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

İlk hak sahiplerinin belirlenmesi ile Türkiye’nin dört bir yanına sevkiyatı yapılmaya başlanan TOGG için şarj istasyonları kuruluyor. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu TOGG‘un %100 iştiraki olan Trugo Akıllı Şarj Çözümleri San. ve Tic. A.Ş. (Trugo) Türkiye’nin 81 ili ve otoyollarında yüksek hızlı şarj istasyonu (DC) kurma hedefiyle çıktığı yolda istasyon sayılarını her geçen gün artırıyor. Doğu Karadeniz Bölgesi’nde ilk Trugo şarj istasyonu Rize’de Rize Ticaret Borsası’nda kuruldu. TOGG sahipleri Rize Ticaret Borsası otoparkında kurulan alanda araçlarının hızlı şarjını yapabilecek. Rize’deki hak sahipleri henüz TOGG araçlarını teslim almazken, kentte oluşturulan stantta TOGG vatandaşların beğenisine sunulmaya devam ediyor. İlerleyen günlerde TOGG’un test sürüşleri ile Çay Çarşısı’nda sergileneceği öğrenildi.

‘TOGG’UN YAYGIN KULLANIMINA DESTEK VERDİK’

Rize Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erdoğan “Milli gururumuz TOGG’un Rize‘de, memleketimizde yaygın kullanımını destekleme amaçlı borsamız otoparkında şarj istasyonu kurulumunu yaptık. İnşallah iki hafta sonra aracımızı da burada ve Çay Çarşısı’nda sergileyeceğiz. Belki test sürüşleri de yapacağız, hayırlı olmasını diliyorum” dedi

AdminAdmin