GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-09-2022 08:20

Sefer Yazıcı Eğitim Bir-Sen Rize Şube Başkanlığına Aday Oldu

"DEĞİŞİM " sloganıyla yola çıkan Eğitim-Bir-Sen-Pazar İlçe Temsilcisi Sefer Yazıcı Eğitim Bir Sen Rize 1 Nolu şube başkanlığına adaylığını açıkladı.

Sefer Yazıcı Eğitim Bir-Sen Rize Şube Başkanlığına Aday Oldu

Haber: CEVAHİR TOPALOĞLU 

Eğitim Bir - Sen Pazar İlçe Temsilcisi Sefer Yazıcı sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

''DEĞİŞİM parolasıyla Eğitim-Bir-Sen Rize 1 Nolu şube başkanlığına adaylığımı açıklamış bulunuyorum. Allah'ım çıktığımız bu yolda bizleri mahcup etmesin. Her ne kadar sosyal medya aracılığıyla net olarak ilk kez ifade etsem de bölen değil ilkeyi önemseyen biri olma adına haftalar öncesinde muhataplarına deklere ettiğim bu açıklamayı şimdi yayınlıyorum. Strateji anlamında akıllı oyna diyorlar. Cevabım açık. Akıllı oynamıyorum ilkeli davranıyorum. Allah'ım utandırmasın.''

Sefer Yazıcı Kimdir? 

28.12.1975 tarihinde Rize’nin Ardeşen İlçesi’nin şimdiki adıyla Kaçkar köyünde dünyaya geldi. 5 yaşından sonra komşu ilçe Pazar’ın Sahil Köyü’ne yerleşen Sefer Yazıcı İlkokulu Derebaşı Köyü ilkokulunda, orta ve lise eğitimini Pazar İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı.

Üniversite eğitimini Erzurum İlahiyat Fakültesinde tamamlayan Yazıcı, Diyanet’te başlayan memuriyet hayatı Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’nda devam etti. Son 11 yıldır Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki okullarda öğretmen ve idareci olarak görevlerde bulunan Aktif sendikacılık çalışmalarıyla beraber okul müdürlüğü görevinde olan  Eğitimci-Yazar Sefer Yazıcı, “Muğla, Erzincan, Tekirdağ ve Rize'de memuriyet görevlerinde bulundu. 

Sosyal Hizmetler önlisans, Uluslararası İlişkiler, Sosyoloji ve Tarih lisans eğitimlerini de başarıyla tamamlayan Yazıcı, Türk Dili ve Edebiyatı yüksek lisans mezunu olup ve Halen Temel İslam Bilimleri alanında Yüksek Lisans eğitimime devam etmektedir.

Evli ve üç çocuk babası olup 2019 yılından beri halen Pazar Aktepe Ortaokulu müdürü olarak görev  yapan, Uzakların Çocuğu ve Çona adlı iki şiir kitabı bulunan Sefer Yazıcı'nın birçok gazete ve internet sitelerinde köşe yazıları yayınlandı.

AdminAdmin