GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-11-2022 10:03

SALVADER DERNEĞİ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ UNUTMADI

Kısa adı Salvader olan, Rize Salarha Vadisi Yeni Şehir Kalkındırma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu almış olduğu bir kararla, 24 Kasım Öğretmenler gününde birçok eğitim kurumunu ve emekli öğretmenleri konutlarında ziyaret ederek çiçek taktim ettiler.

SALVADER DERNEĞİ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ UNUTMADI

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

Salvader’in, 24 Kasım Öğretmenler gününde, öğretmenlere bu örnek uygulaması eğitimciler ve kamuoyu tarafından büyük takdir topladı.

Rize Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Fen Lisesi Müdür ve öğretmenleri; “Okul yerleşkemizin bulunduğu Salarha vadisini güzelleştirme adına faaliyet gösteren SALVADER (Salarha Vadisi Derneği) Başkanı sn. Ali TOPTAN ve Yönetim Kurulu üyeleri 24 Kasım öğretmenler günü nedeniyle okulumuzu ziyaret ederek, öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutladılar. Her zaman okul-çevre ilişkileri kapsamında desteğini esirgemeyen, okulumuzun çevreye açık tüm etkinliklerine duyarlı bir şekilde katılım sağlayan dernek yönetim kurulu başkanı ve üyelerine bu anlamlı ziyaretleri için Rize TOBB Fen Lisesi ailesi olarak teşekkür ederiz.” dediler.

SALVADER Yönetim Kurulu Başkanı Ali TOPTAN; “Bölgemizde toplamda 13 adet okul var. Eğitim veren öğretmen sayısı 219 öğretmen ve hiç bir okul ve öğretmeni atlamadık. Hepsine buket çiçek taktim ettik. 13 okulun 12’si Milli Eğitime ait biri özel okul Çözüm koleji ve Salarha Bölgemizdeki şu okullarımıza çiçek taktim ettik. TOBB FEN LİSESİ 30 Öğretmen, Dörtyol Ş. Halil Sadıkoğlu ilk Okulu Orta Okulu 19 Öğretmen, Ambarlik ilk +Orta Okul 17 Öğretmen, Elmali ilk Okulu + Orta Okulu 14 Öğretmen, Karasu ilk Okulu + Orta Okulu 19 Öğretmen, Kasarcılar ilk Okulu + Orta Okulu 15 Öğretmen, Kömurciler Orta Okulu 11 Öğretmen, Küçükçayır ilk Okulu + Orta Okulu 12 Öğretmen, Muradiye ilk Okulu 9 Öğretmen, Ş. Nedim Çelik ilk Okulu + Orta Okulu 18 Öğretmen, Taşköprü Atatürk ilk Okulu 5 Öğretmen, Ş. Murat Çalışkana İmam Hatip Okulu 9 Öğretmen, Çözüm Köleji (Özel) 41 Öğretmen, Milli eğitimden 175 Öğretmen, Çözüm Kolejine 41 Öğretmen (Özel) Toplamda 219 Öğretmen Salarha bölgemizde görev yapmaktadır. TBMM Eski Başkanımız kıymetli hemşerimiz Köksal Toptan beyin ilkokul öğretmeni 101 yaşında D. Ali Toptan ve Emekli öğretmen Mustafa Kara, ilkokul öğretmeni olup, kendilerini konutlarında ziyaret ederek bükte taktim ettik. Sağlıklarını bir hayli iyi görmenin sevincini yaşadık. Her 24 Kasım Öğretmenler gününde Derneğimizin bu uygulamasını geleneksel hale getireceğiz.” dedi.

AdminAdmin