GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-03-2023 21:51

RTEÜ’nden 6 öğrencisi için taziye

6 Şubat’ta yaşanan depremler sonrası Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nin (RTEÜ) 6 öğrencisi hayatını kaybetti. Üniversite taziye mesajı yayınladı.

RTEÜ’nden 6 öğrencisi için taziye

HABER:ARZU ERBAŞ

11 ilin etkilendiği depremlerde birçok üniversite öğrencisi de enkazların arasında kaldı, onlardan da acı haberler geldi. Üniversitenin dönem arasına denk geldiği için memleketlerinde olan RTEÜ’nin 6 öğrencisi de hayatını kaybetti.

Adalet Meslek Yüksekokulu Adalet Programı öğrencisi İlayda Yayan Hatay’da, Güneysu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu öğrencisi Elif Nur Şeyma Dalhançer Malatya’da, Hukuk Fakültesi öğrencisi Rabia Uygun Gaziantep’te, İlahiyat Fakültesi öğrencisi Derya Bolat Kahramanmaraş’ta, Tıp Fakültesi Öğrencisi Ali Kanat Hatay’da hayatını kaybederken İlahiyat Fakültesi öğrencisi Mudar Elahmed’den ise Suriye’de yaşanan depremden acı haber geldi.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi bugün öğrencilerin isimlerini yazarak taziye mesajı yayınladı.

Mesaj şöyle “Ülkemizi derin bir üzüntüye boğan depremlerde yaşamını yitiren Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu Adalet Programı Öğrencisi İlayda YAYAN'a (Hatay), Güneysu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu Öğrencisi ELİF NUR ŞEYMA DALHANÇER ' e (Malatya), Hukuk Fakültesi Öğrencisi RABIA UYGUN'a (Gaziantep),İlahiyat Fakültesi Öğrencisi DERYA BOLAT ' a (Kahramanmaraş), İlahiyat Fakültesi Öğrencisi MUDAR ELAHMED 'e (Suriye), Tıp Fakültesi Öğrencisi ALİ KANAT'a (Hatay Allah'tan rahmet, yakınlarına, sevenlerine ve aziz milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.”

 

AdminAdmin