GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-04-2023 13:33

Rize’den deprem çocuklarına hediyeli eğlence

Rize’den hayırseverlerin destekleri ile deprem bölgesine giden 'Benimle Oynar mısın?' ekibi 2’şer saatlik eğlencenin ardından 4 farklı noktada depremzede çocuklara kırtasiye ve ikram paketleri hediye etti.

Rize’den deprem çocuklarına hediyeli eğlence

HABER:ARZU ERBAŞ

Rize Belediyesi ile Azal Kültür Sanat ve Turizm Derneği'nin (AZALDER) hayırseverlerin desteği ile hazırladığı 'Benimle Oynar mısın?' etkinliği 4 günlük programla tamamlandı. Ekip, her noktada 2 saatlik programın ardından depremzede çocuklara toplam 1000 kırtasiye seti paketi, 1000 ikram paketi, 1000 adet rüzgâr gülü, 3000 adet balon, 1500 adet diş fırçası ,1500 adet diş macunu hediye etti. Depremzede çocuklara moral vermek için yola çıkan 'Benimle Oynar Mısın? ekibi İlk olarak Gaziantep Nurdağı'na ulaştı. Koordinatör Vali olarak görev yapan Rize Valisi Kemal Çeber'in de izlediği etkinlikler Ajans53 Organizasyon Çocuk Kulübü’nden Tamer ve Caner kardeşlerin sahne gösterileri ile başladı. Vantrolog Gülten Yazıcı'nın kukla gösterisi ilgi uyandırdı. Çeşitli oyunlarla çocuklara unutamayacakları bir gün yaşatan ekip eğlencenin sonunda hayırseverlerin katkıları ile hazırlanan kırtasiye malzemesi ve ikram paketlerini çocuklara hediye etti. Etkinlikler kapsamında Hatay Kırıkhan’da Rize Çadır Kenti’nde, Gaziantep KYK Şahinbey Yurdunda ve Kahramanmaraş 15 Temmuz Millet Bahçesin’deki misafir çocuklar ziyaret edildi, gösteriler sunuldu ve hediyeler verildi.

‘DAHA ÇOK ÇOCUĞA ULAŞMAYI HEDEFLİYORUZ’

AZALDER Başkanı Hakan Güven hayırseverlerin destekler ile etkinliklerin devam edeceğini belirterek “Yaşadıkları korku dolu günlerin ardından çocukların yüzlerine mutluluk bırakmaya çalıştık. Bir nebze olsun yaralarına merhem olalım, yüzlerini güldürelim istedik. Kırtasiye setleri ve ikram paketleri hazırlayarak Rize’den onlara hediyelerde götürdük. Daha çok çocuğa ulaşmayı hedefliyoruz. Bu etkinlik için bize destek veren herkese teşekkür ederiz” dedi.

AdminAdmin