GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-12-2023 22:11

RİZE'DE TIP ÖĞRENCİLERİ SESSİZ YÜRÜYÜŞLE KATİL İSRAİL'İ LANETLEDİLER

İşgalci katil İsrail’in, Filistin’de on yıllardır devam ettirdiği sistematik işgal ve zülüm, 7 Ekim 2023 tarihinden bu yana, soykırımdan başka hiç bir kelimeyle anlatılmayacak boyutlara ulaşmakta ve Gazze’de sivil,hasta,hekim,çoçuk,kadın fark etmeksizin bu büyük katliam bütün dünyanın gözü önünde devam etmektedir.

RİZE'DE TIP ÖĞRENCİLERİ SESSİZ YÜRÜYÜŞLE KATİL İSRAİL'İ LANETLEDİLER

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

 

RTEÜ Tıp Fakültesinde öğrenim görev onlarca tıp öğrencisi,  Cumhuriyet Caddesinde başlayıp, 15 Temmuz Demokrasi Meydanın da son bulan, "SESSİZ YÜRÜYÜŞ" İsrail'i protesto yürüyüşünün bitiminde basın açıklaması yaptılar. Rize vatandaşlar kendilerine destek verdiler ve dua ettiler.

 Tıp öğrencileri, "İnsan hakları ve uluslararası hukuk kuralları açıkça ihlal edilerek binlerce sivil, kadın ve çoçuk acımasızca katledilmiştir. Ayrıca tıbbi malzemelerin temini ve sağlık hizmetlerinin sunumu da engellenerek kuvözdeki bebeklerin dahi ölümüne neden olmuştur. Hekimler olarak İsral’in saldırılarına karşı tepki göstermeye, Gazze’deki sivillerin, çoçukların, kadınların, meslektaşlarımızın ve hastaların hayatlarının korunması adına, hekimlik mesleğine yakışır bir duruş koymaya kararlıyız. Bu hafta “Sessiz Yürüyüş’ümüz İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Mersin, Gaziantep, Diyarbakır, Sivas, Kayseri, Kocaeli, Kütahya, Siirt, Afyonkarahisar, Konya, Sakarya, Çorum, Balıkesir, Malatya, Rize ve Erzurum olmak üzere 20 ilde eş zamanlı olarak düzenlenmektedir. Başta Dünya Sağlık Örgütü olmak üzere dünyadaki tüm hekim, sağlık çalışanı ve vicdanlı insanları harekete geçmeye çağırıyoruz. Ayrıca tüm meslektaşlarımızı yapılan bu zulme açıktan desteğini bildiren ilaç firmalarını boykot etmeye davet ediyoruz. Kanıksamayacağız !

Normalleştirmeyeceğiz!

Sindirilmeyeceğiz ! Sabırla ve azimle hekimler olarak zulme karşı duranlar olacağız! Bu onurlu yürüyüşte yer alıp, zulme karşı durmak adına, her birinizi sessiz yürüyüş kervanımızda ses olmaya davet ediyoruz! şeklinde kamuoyuyla paylaştılar. b.a.k

AdminAdmin