GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-06-2023 19:13

Rize’de hacı adayları dualarla kutsal topraklara uğurlandı

Rize’de hac farizasını yerine getirmek üzere kutsal topraklara gidecek hacı adayları için uğurlama merasimi düzenlendi.

Rize’de hacı adayları dualarla kutsal topraklara uğurlandı

Rize 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanında düzenlenen uğurlama merasiminde Kur’an-ı Kerim okundu, ilahiler seslendirildi, dualar edildi.

Merasimde konuşan İl Müftüsü Naci Çakmakçı, kutsal topraklara doğru yola çıkan hacı adaylarını tebrik ederek sağlıkla gidip gelmeleri temennisinde bulundu.

Müftü Çakmakçı “Bu yıl ilimizden Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonu ile 321, Acenta ile 185 olmak üzere toplamda 506 hacı adayımızı kutsal topraklara yolcu ediyoruz. 85 kişiden oluşan ilk grubumuzu 5 Haziran’da yolcu ettik. Artvin hacılarımızın da yer aldığı 273 kişilik ikinci grubumuzu 7 Haziran’da yani bu gece uğurluyoruz. 43 kişiden oluşan üçüncü grubumuzu ise 22 Haziran’da uğurlayacağız inşallah. Şu anda yanınızda olduğumuz gibi bu kutlu seferden dönünceye kadar da her daim sizlerle birlikte olacağız. Kafile başkanlarımız, din görevlilerimiz ve hanım irşat görevlilerimiz hac yolculuğu boyunca sizlere refakat edecekler. Hac ibadetinin eksiksiz bir şekilde yerine getirilebilmesi için Başkanlığımız tarafından gerekli tüm tedbirler alındı. Gönül rahatlığı içerisinde yola çıkabilirsiniz. Rahman’ın misafirleri olarak görevinizi sağlıklı bir şekilde tamamlayıp mebrur bir hac ile yurda dönmenizi Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.” dedi.

Sevinç gözyaşlarının hakim olduğu merasimde hacı adayları mutluluklarını ifade ettiler.

Hacı adayları uğurlama merasiminin ardından Medine'ye gitmek üzere otobüslerle Rize Artvin Havalimanına uğurlandı.

AdminAdmin