GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-05-2023 23:47

RİZE ŞEHİRLERARASI OTOBÜS TERMİNALİNDE ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Rize Belediyesi tarafından Rize Şehirler Arası Otobüs Terminali, Rize Şehri merkezi girişindeki Çiftekavak mahallesi mevkiinde yapım çalışmalarına başlandı.

RİZE ŞEHİRLERARASI OTOBÜS TERMİNALİNDE ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin beraberinde Belediye Başkan Yardımcısı Muhittin Aydın Bilsel ve teknik ekibiyle birlikte Çiftekavak mahallesinde bulunan ve polis kontrol noktası olarak kullanılan alanda incelemelerde bulundu. Zemin etüt çalışmalarının tamamlandığı projede fore kazık çalışmaları ve devamında terminal yapılarının inşasına başlanılacak. Başkan Metin, çalışmaları yerinde gözlemleyerek son durumla ilgili bilgiler aldı.

Şehrin girişi niteliğindeki alanda inşa edilecek olan otobüs terminali ihtiyaca cevap verecek büyüklükte ve bölgenin mimari dokusuna uygun olarak inşa edilecek. Rize Merkez Reşadiye mahallesinde bulunan ve şehrin yıllara nazaran büyüyüp gelişmesiyle birlikte artan talebe cevap veremeyen eski terminal, yeni otogar yapıldıktan sonra kentsel dönüşüm rezerv alanı olarak kullanılacaktır. Fotoğraflar: Rize Belediyesi Basın Bürosu- Haber: Bayram Ali Kavalcı

AdminAdmin