GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-10-2023 23:03

RİZE EMNİYETİ UYUŞTURUCU TACİRLERİNE GÖZ AÇTIRMIYOR

Rize Valiliği, Rize İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü uyuşturucu tacirlerine göz açtırmıyor.

RİZE EMNİYETİ UYUŞTURUCU TACİRLERİNE GÖZ AÇTIRMIYOR

Rize Valiliği, Rize İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerimizce ilimiz genelinde uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapan ve ilimize uyuşturucu ve uyarıcı madde getireceği değerlendirilen şahıs ve gruplara yönelik yapılan çalışmalarda; 09.10.2023 günü ilimiz merkezinde yabancı uyruklu 3 kadın şahsın yapılan kontrolünde iç çamaşır kısımlarında kapsül şeklinde ambalajlanmış halde Metamfetamin Maddesi ele geçirilmiştir.

Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Şüphe üzerine şahıslar beden muayenesi için hastaneye intikal ettirilmiş olup hastanede yapılan tetkiklerde M.G. isimli şahsın bağırsak ve makat kısmında yine uyuşturucu ve uyarıcı madde olduğu değerlendirilen bazı bulgulara rastlanılmış, yapılan tıbbi müdahale sonucu şahsın bağırsak ve makat kısmından ambalajlanmış kapsüller halinde Metamfetamin Maddesi çıkarılmış olup 3 şahıstan toplam; 10 parça halinde kapsül şeklinde 868,91 gram Metamfetamin maddesi ele geçirilmiştir. Müdürlüğümüzce konu ile ilgili 3 şahıs (P.E., R.P., M.G.) hakkında gerekli adli işlemler yapılmış olup her üç şahısta çıkarıldıkları Adli Makamlarca tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir. Rize İlimiz genelinde narkotik suçlarla mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir, şeklinde kamuoyuna duyuruldu. HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

AdminAdmin