GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-02-2024 07:56

RİZE ‘DE YÜZLERCE ÇAYKUR İŞÇİSİ, KADRO İÇİN İKTİDARA SESLENDİ

ÇAYKUR’da çalışan mevsimlik işçiler kadro taleplerini bir kez daha gündeme taşımak için 23 Şubat’ta Rize’de yeniden bir araya geldi

RİZE ‘DE YÜZLERCE ÇAYKUR İŞÇİSİ, KADRO İÇİN İKTİDARA SESLENDİ

Haber: Dilek ONAY CAN

15 Temmuz Cumhuriyet meydanında yüzlerce Çaykur işçisi, kadro beklentisi ve çalışma şartlarının 9 ay 29 güne çıkarılmaması sebebiyle,bir protesto eylemi gerçekleştirdi.

İşçilerin Protesto eylemine destek amaçlı katılanlar arasında  Rize milletvekili Tahsin Ocaklı, Yeniden Refah Partisi Rize Belediye Başkan adayı Cemil Çolak,Saadet partisi Rize Belediye başkan adayı Muhammet Yıldız, İYİ Parti Rize Belediye Başkan Adayı Köksal Toptan, bazı siyasî parti temsilcileri, STK ve yüzlerce Çaykur işçisi Katıldı.

Hatırlanacağı gibi,Cumhurbaşkanı Erdoğan Milletvekili seçimleri için geldiği Rize’de mitingde yaptığı  konusmada ‘Çay işçilerimizin 4 aylık çalışma süresini 6 aya biz çıkarttık. İşçilerimizin çalışmadıkları dönemlerdeki sağlık sigortası sorununu biz çözdük. Mevcut sıkıntılarımızı da hal yoluna yine biz koyacağız. Arkadaşlarıma gereken çalışmayı yapmaları için talimatı verdim”demisti.Aradan yaklaşık bir yıl gecti ve  somut bir adım atılmadı.Dolayısıyla ÇAYKUR mevsimlik işçiler mağduriyetleri devam ettiği için kadro taleplerini gündeme taşımaya devam ediyor.

AdminAdmin