GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-06-2023 07:10

RİZE AGD VE MGV’DE BAYRAK DEĞİŞİMİ

Yaklaşık iki yıldır Rize Milli Gençlik Vakfı ve Anadolu Gençlik Derneği Rize şube başkanlığı görevini yürüten Emre Çelikörs, görevi Ali Kalender’e devretti.

RİZE AGD VE MGV’DE BAYRAK DEĞİŞİMİ

Milli ve Manevi değerlerine bağlı bir neslin yetişmesi için 48 yıldır çalışmalarını sürdüren MGV ve AGD’nin Rize Şube Başkanlığı görevini iki yıldır yürüten Emre Çelikörs, vatani görevi münasebeti ile görevi başta Evrensel Hafızlar Derneği olmak üzere çeşitli STK’larda idareci ve yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan Ali Kalender’e devretti.

Şube başkanlığı devir teslim töreni MGV – AGD Rize Şube binasında yapıldı. Törene dernek yönetim kurulu üyeleri ve Milli Gençlik davasına gönül vermiş kişiler katıldı.

Devir teslim töreninde konuşan eski Başkan Çelikörs, ‘’İki yıl boyunca Rize’de MGV ve AGD İl Başkanlığı görevini yürüttük. Bu bağlamda gelecek nesiller adına hayırlı hizmet yapma gayreti içinde olduk. Bu esnada maddi ve manevi desteğini esirgemeyen tüm Rizeli kardeşlerimize ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.’’ ifadelerini kullandı.

MGV ve AGD Yeni Rize Şube Başkanı Kalender, “Rize Şubemizdeki başkanlık değişiminin hayırlara vesile olmasını yüce Rabbimden niyaz ederim. Bugüne kadar yapılan çalışmaların bereketi ile bundan sonraki süreçte aynı azim ve gayretle geleceğimiz adına en hayırlı, en faydalı çalışmaları yapma arzusu içerisinde olacağız. Yapılan istişareler neticesinde bize güvenen, ismimizi veren tüm kardeşlerime ve görevi bize tevdi eden başta Genel Başkanımız Salih Turhan Bey ve Başkanlık divanına teşekkür ediyorum.” dedi.

“Bu çalışmaları bugüne kadar sürdüren değerli kardeşim Emre Çelikörs başkanıma ve yönetim kurulu üyelerimize yapmış oldukları değerli çalışmalardan dolayı da teşekkür ediyorum.” diyen AGD ve MGV Rize Şube Başkanı Ali Kalender, “Birlik beraberlik içerisinde Milli ve Manevi değerlerine bağlı sağlıklı bireyler yetiştirilebilmesi adına hak, ahlak ve maneviyat çizgisinden ayrılmadan Kur’an ve Sünnet ışığında hayırlı çalışmalar yapabilmeyi Rabbim nasip eylesin. Sefer bizden Zafer Allah’tandır.” diyerek görevi devraldı.

Başkan Kalender Toplantı sonunda bu güne kadar Yapmış olduğu çalışmalardan dolayı Çelikörs'e Genel Başkan Salih Turhan adına bir plaket taktim etti.

AdminAdmin