GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-09-2023 09:04

RABİA BİRSEN GÜVERCİN 1 MİLYON TL’NİN SAHİBİ OLARAK TARİHE GEÇTİ

Kim Milyoner Olmak İster’de son soruya gelen Rabia Birsen Güvercin, doğru yanıtı vererek 1 Milyon TL’nin sahibi oldu.

RABİA BİRSEN GÜVERCİN 1 MİLYON TL’NİN SAHİBİ OLARAK TARİHE GEÇTİ

Haber:Dilek ONAY CAN 
ATV ekranlarında yayınlanan Kenan İmirzalıoğlu ‘nun sunumuyla ekrana gelen Kim Milyıner Olmak İster yarışmasında 24 yaşındaki aslen Konyalı yarışmacı Rabia Birsen Güvercin, yarışmanın 1057. bölümde 400 binlik soruyu bilerek 1 milyonluk soruyu açtırmaya hak kazandı ve 1 milyon TL’nin sahibi oldu.Rabia Birden Güvercin “Kim Milyoner olmak ister”yarışma programının tarihinde  Arda Ayten’den sonra yarısmayı kazanan ikinci  isim olarak tarihe geçti.
Doğru cevabın  B şıkkı “V” olduğu milyonluk soru ise;

Türkiye’deki 81 ilin adında bu dört harften hangisi diğer üçünden daha az bulunur? İdi

Sosyal   medyada hayatı merak  edilen,Örnek bir genç olarak ekran başındakilerin gönlünü feth eden,  kâh ağlatarak,kâh güldürerek milyonları ekran başına kilitleyen  Rabia Birsen Güvercin kimdir?

Kim Milyoner Olmak İster yarışmacısı Rabia Birsen Güvercin 24 yaşında, aslen Konyalı ve Ankara’da yaşıyor. Güvercin, bu yıl Gazi Üniversitesi Biyoloji bölümünden mezun oldu. Geçtiğimiz yıl   Kurban Bayramında bsbasının kasap dükkânı da  kolunu kıyma makinesine  kaptıran  Güvercin protez kol kullanıyor. Rabia Güvercin yarışmanın geçen haftaki bölümünde kaza anını ve o süreci anlatarak  babasının bu duruma çok üzüldüğünü ve kendi acısını unutup babasının üzülmesine daha çok dertlendiğini söylemesi üzerine tüm stüdyoda hüzünlü anlar yaşanmıştı.

Rabia Birsen Güvercin, 1 milyon liralık büyük ödülle ne yapmak istediğini anlattı. Güvercin, büyük ödülle estetik bir el yaptırmak istediğini söyledi.İmirzalıoğlu’nun başka bir hayalin var mı sorusuna da ameliyat olduğu sırada aynı odada kaldığı bir kişinin protez masraflarını karşılamak istediğini söyleyerek cevap verdi

AdminAdmin