GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-12-2022 09:59

MÜFTÜ ÇAKMAKÇI; GENÇLİĞİ İSLAMIN HAKİKATLERİYLE BULUŞTURMAYA GAYRET GÖSTERİYORUZ

Diyanet İşleri Başkanlığı, Rize İl Müftülüğü; Hayatın en kıymetli dönemi olarak kabul edilen gençlik döneminde; gençlerin milli ve manevi değerlerine bağlı olarak yetişmelerine katkı sağlamak, önlerindeki engelleri aşmasına destek olmak, soru ve sorunlarına yardımcı olmak maksadıyla Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından gençlere yönelik çeşitli faaliyetler yürütülüyor.

MÜFTÜ ÇAKMAKÇI; GENÇLİĞİ İSLAMIN HAKİKATLERİYLE BULUŞTURMAYA GAYRET GÖSTERİYORUZ

Haber: Bayram Ali Kavalcı

Rize’de yürütülen gençlik hizmetleri alanındaki faaliyetler hakkında bilgi veren İl Müftüsü Naci Çakmakçı, gençlerle yakın irtibat, iletişim, paylaşım ve dayanışma amaçlı çalışmalara ağırlık verildiğini ifade ederek, “Gençlerin milli ve manevi değerlerine bağlı, medeniyet perspektifine sahip bir şekilde yetişmelerine katkı sağlamak için onlarla sürekli irtibat halinde olmaya gayret ediyoruz.” dedi.

Rize İl Müftü Çakmakçı, “Geleceğimizin teminatı, ülkemizin en büyük zenginliği ve değeri olan gençlerimiz için çalışıyor, her yönüyle iyi bir birey olmaları için bütün imkanlarımızı seferber ediyoruz. İletişim ve teknoloji çağında insanların her geçen gün daha da yalnızlaştığı günümüzde gençlere zaman ayırarak birlik, beraberlik ve manevi değerler etrafında buluşmaya, konuşmaya, onları dinlemeye gayret ediyor, bu buluşmalardan her daim heyecan duyuyoruz. Rize’de açtığımız Genç Ofis büroları ve camilerimizin müştemilatlarında oluşturduğumuz çok amaçlı sosyal mekanlarda gençlik koordinatörlerimiz ve din görevlilerimiz vasıtası ile gençlerimizle bir araya geliyor; birebir görüşmeler, kahvaltılı buluşmalar, söyleşi, sohbet, okuma grupları, Kur’an-ı Kerim dersleri, kültürel ve sanatsal faaliyetler, musiki dinletileri, ücretsiz kitap ve dergi dağıtımı, yazar-okur buluşmaları gibi faaliyetler gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Çakmakçı, “Gençlerimizle sabah namazı buluşmaları gerçekleştirerek seherin manevi havasını birlikte teneffüs ediyor, cuma ve kandil geceleri camilerde bir araya gelerek geceyi en güzel şekilde idrak etmeye gayret ediyor, konferanslar tertip ederek alanında uzman kişilerle gençlerimizi buluşturuyor, kültür gezisi programları ile tarihi mekanların tanınmasını sağlıyor, birlikte hoş vakitler geçirdiğimiz çeşitli programlarla sosyal hayatın stresinden uzak durmaya çalışıyoruz. Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı yükseköğrenim öğrenci yurtlarında kalan üniversite öğrencileri ile lise çağındaki öğrencilere yönelik manevi rehberlerimiz eşliğinde çeşitli programlar düzenliyoruz. İlahiyat Fakültesinde okuyan öğrencilerimize yönelik iş birliğine dayalı çalışmalarımız ve ‘Ulusal Staj’ programı kapsamında, Kur’an kurslarımız ve camilerimizde tecrübe kazanmalarını sağlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Gençlerin Türkiye Diyanet Vakfı’nın gönüllülük faaliyetlerine de destek verdiğini ifade eden Çakmakçı, “Gençlik faaliyetleriyle istikbale gençlerimizle yürümeyi hedefliyor, gençliğin heyecanıyla İslam’ın hakikatlerini buluşturmaya gayret göstererek güzel bir dünyada hep birlikte yaşamayı amaçlıyoruz.” dedi.

AdminAdmin