GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-12-2023 12:45

İsrafil Çelik Hoca Son Yolculuğuna Uğurlandı

Hayatını ilim, irfan ve talebe yetiştirmeye adayan, emekli Kur’an Kursu Öğreticisi İsrafil Çelik Hoca efendi (73) ebediyete uğurlandı.

İsrafil Çelik Hoca Son Yolculuğuna Uğurlandı

Hayatını Kur'ana Hizmete adamış yüzlerce Kur'an hafızı yetiştirmiş Erzurumun tanınmış hocalarından Eski Güneysu İlçe müftüsü olan Ümraniye Müftüsü Abdulkerim Çelik'in Babası İsrafil Çelik Hoca efendi  26.12.2023 Salı günü Erzurum Narmanlı Camiinde kılınan cenaze Namazınn ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Cenaze Töreninde Tezkiye konuşmasını Prof.Dr. Mustafa Ağırman hoca yeptı. Resulullah SAV efendimiz İnsanların en hayırlısı kur'anı öğrenen ve öğreteninizdir buyuruyor. Şuan en hayırlılarımızdan birini uğurluyoruz, fazla söze ne hacet. Evlatlarına ve talebelerine sabırlar diliyorum diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Cenaze merasimine Türkiyenin çeşitli illerinde gelen talebeleri ve sevenlerinin yanısıra çok sayıda Erzurumlu hemşehrisi katıldı. Narmanlı camiinde kılınan namazın ardından Hoca Efendi defnedilmek üzere Erzurumun Oltu ilçesi Tutmaç köyüne götürüldü.

 

AdminAdmin