GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-03-2023 16:16

İftar Menüleri Zamlardan Nasibini Aldı

günlerde gıda fiyatlarına gelen fahiş fiyatlar restoranların iftar menülerine de yansıdı. Bu yıl dışarıda iftarını açmak isteyen Rizeliler bir kez daha düşünecek.

İftar Menüleri Zamlardan Nasibini Aldı

Haber: ÇİĞDEM HACIFAZLIOĞLU

Ramazana bir gün kala vatandaşlar ramazan alışverişi için marketlere akın ederken, Rize’de ki lokanta ve restoranlar iftar menülerini duyurmaya başladı. Gıda fiyatlarında yükselen artış ve alım gücünün düşmesi nedeniyle bu yıl iftarını ailesi ile birlikte dışarıda açmak isteyenleri fahiş fiyatlar bekliyor.

Geçen yıla göre iftar menü fiyatlarında yüzde 200’e varan artış gözlenirken, çorba, iftariyelik, ana yemek, salata, meşrubat ve tatlıdan oluşan menüde 4 kişilik bir aile en mütevazi lokantada en az bin 200 lira ödeyerek çıkmak zorunda. Daha lüks restoran ve otellerde ise fiyatlar bütçeyi oldukça zorlayacak. İftar menülerinin tercihinize ve mekana göre fiyat aralıkları ise şu şekilde. Tavuklu menü 200 ile 320 lira arasında, köfte menü 220-350 lira, güveç menü 250-380 lira, sac kavurma menü 250-400 lira aralığında değişirken lüks otellerin menülerinde yer alan bonfile et menüsü 440 liraya kadar servis ediliyor.

AdminAdmin