GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-10-2023 02:03

GENEL MÜDÜR ALİM’DEN KIBRIS GAZİLERİNE ZİYARET

20 Temmuz 1974 günü başlayan Kıbrıs Barış Harekâtı, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kıbrıs’taki Türk varlığını korumayı amaçlayan, uluslararası antlaşmaların dayandığı meşru haklar çerçevesinde, Türk Ordusu tarafından adaya yapılan askeri çıkartma sonucunda büyük bir başarı elde edilmişti.

GENEL MÜDÜR ALİM’DEN KIBRIS GAZİLERİNE ZİYARET

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

Kıbrıs Barış Harekatı sonucunda kahraman Türk Ordumuz 498 şehit ve 1200 yaralı vermiştir. Birinci harekât, 24 Temmuz’da son bulurken, Cenevre’deki görüşmelerin tıkanması üzerine 14 Ağustos 1974’te ikinci harekât düzenlenmişti. Kıbrıs'ta Türklerin uğradığı baskı ve zulmüne son vermek için yapılan barış harekatında Rize ilimizden de gaziler olmuştu.

Çaykur Genel Müdürü ve YK Başkanı Yusuf Ziya ALİM; Bu kapsamda Rize’de yaşayan Kıbrıs gazilerini evlerinde ziyaret etti. Genel Müdürü ALİM; “Kahraman gazilerimize milletçe çok şey borçluyuz. Bu ziyaretlerimizde Kıbrıs Barış Harekatını yaşamış ve gazi olmuş hemşerilerimizin büyüklerimizin hatıralarını kendilerinden dinleyince oldukça duygu dolu anlar yaşadık. Yaşamamak zaten mümkün değildir. Anlatılanların dışardan bilindiği gibi olmadığını gazimizden dinleyince birebir yaşıyorsunuz. O nedenle bugünde bu iman bize olduğu müddetçe hiç bir şer güç karşımıza dik duramaz. Yüce Allah ‘tan şehitlerimize ve vefat etmiş olan gazilerimize rahmet, hayatta olan kıymetli gazilerimize sağlık sıhhat ve afiyetler diliyorum. Onlarla bir arada olmaktan ÇAYKUR ailesi olarak büyük gurur ve mutluluk duyuyoruz. “dedi. Çaykur Genel Müdürü ALİM’in Rizede bulunan Kıbrıs Gazilerini ziyaretine, Yardımcıları Zeki Karaoğlu ve Erdinç Hatinoğlu eşlik ettiler.

AdminAdmin