GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-05-2024 22:49

EĞİTİM BİR SEN RİZE MİLLİ EĞİTİMDE YETKİDE 16.YILINI DOLDURDU

Rize Eğitim Bir Sen 2024 Mutabakat döneminde sendikaların üye sayıları resmen açıklandı.

EĞİTİM BİR SEN RİZE MİLLİ EĞİTİMDE YETKİDE 16.YILINI DOLDURDU

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

Eğitim Bir Sen Rize Şube Başkanlığından yapılan basın açıklamasında; "Buna göre eğitim, öğretim ve bilim hizmetleri kolunda Rize’de Milli Eğitimde Eğitim-Bir-Sen Rize Şubesi örgütlü 49 sendika arasında yine en fazla üye sayısına ulaşarak yetkide 16. yılını geride bıraktı. Eğitim-Bir-Sen Rize Şubesi'nin yine yetkili sendika olmasının ardından bir açıklama yapan 1 No’lu Şube Başkanı Adnan YIĞCI: “Şube yönetim kurulu seçimini kazandığımız Ekim ayından beri sürekli sahadayız. Yetkili sendika olmanın sorumluluğunun farkındayız. Diğerlerine göre değil, değerlerine göre sendikacılık yaparak çıtayı çok yukarılara çıkardık. Verim ve üye odaklı sendikal bakış açımız ile diğer rakip sendikaları da bu anlamda gelişmeye mecbur bıraktık. Yetkili Sendika olarak Rize’de gecemizi gündüzümüze katarak bir eğitim mücadelesi verdik. Eğitim çalışanlarının haklarını ve refahını korumak için yorulmadan çalıştık. Eğitim çalışanları için en iyi ücret ve sosyal hakları talep ettik. Mesleki gelişimi teşvik etmek için Mehmet Akif İnan Vakfı ile kurslar ve seminerler düzenledik. Eğitim politikalarıyla ilgili görüş ve önerilerimizi kamuoyuna ve yetkililere sunduk. Çalışma koşullarının iyileştirilmesi için mücadele ettik. Eğitim ve öğretimle ilgili güncel gelişmeleri takip ederek üyelerimizi bilgilendirdik. Bütün bunlar doğal olarak üye sayılarına yansıyor.” dedi.

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da mili, manevi ve evrensel değerleri benimseyerek sendikacılık mücadelesini sürdüreceklerini vurgulayan YIĞCI sözlerini şöyle tamamladı:

"İstikrarlı büyümemize devam edeceğiz. Kazanımlarımızı arttıracağız. Şanlı mücadelemizde, zirveden yeni ufuklara, yeni ufuklardan yeni umutlara, yeni seferlerden yeni zaferlere yol alarak ilerleyeceğiz. Kutlu yürüyüşümüzde çağrımıza el ve omuz veren; kuruluşundan bugüne sendikamızın genel başkan ve genel merkez yöneticileri başta olmak üzere tüm dava arkadaşlarımıza, Eğitim-Bir-Sen Rize 1 No’lu Şube Yönetim Kurulumuza, ilçe temsilcilik başkanlarım ve yönetimlerine, işyeri temsilcilerimize, kadın komisyon başkanlarımız ve yöneticileri ile bütün üyelerimize, emek, ömür ve gönül veren herkese gösterdikleri çaba ve gayretlerden dolayı teşekkür ediyorum." diye açıkladı. 

 

AdminAdmin