GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-05-2024 12:13

ÇAYKUR'DAN ÇAYIN TÜRKİYE'YE GELİŞİNİN 100. YILI İÇİN MEVLİD-İ ŞERİF

Yaş çay kampanyasını 4 Mayıs 2024 tarihinde başlatan, Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR) bu yılki sezonunun, sağlık, bolluk ve bereketli içinde geçmesi dileğiyle Rize İl Müftülüğüyle birlikte anlamlı manevi bir program düzenlendi.

ÇAYKUR'DAN ÇAYIN TÜRKİYE'YE GELİŞİNİN 100. YILI İÇİN MEVLİD-İ ŞERİF

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

ÇAYKUR Genel Müdürlüğü ve Rize İl Müftülüğü birlikteliğiyle  düzenlenen program, Rize Merkez Atmeydanı Mahallesindeki Çaykur Ziraat Camii'nde mevlid-i şerif okundu. Program sonunda bu önemli tarım ürününün ülkemize gelmesinde ve her aşamada emeği olanların, aziz şehitlerimizin, ve bugün hayatta olmayan çalışanların ve bundan sonra da aynı bereketin, sağlık ve huzur için de devam etmesi için dualar edildi. Źiraat Çaykur Camiindeki mevlid-i şerife vatandaşlar ve Çaykur çalışları yoğun katılım gösterdiler.

Mevlid-i şerife Programına  Çaykur Genel Müdürü ve YK Başkanı Yusuf Ziya Alim, Rize İl Müftüsü Naci Çakmakçı, Çaykur Genel Müdür Yardımcıları, Çaykur Daire Başkanları, Çay Fabrika Müdürleri, Çaykur'un Farklı kademelerinde görev yapan işci ve memurlar, Çay üreticileri, bir kısım mahalle muhtarlarıyla birlikte din görevlileri katıldılar. Mevlid-i şerif katılan vatandaşlar bu duyarlılığından dolayı Çaykur Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim'e teşekkür ettiler.

AdminAdmin