GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-02-2024 17:13

ÇAYKUR’DA ÇALIŞAN MEVSİMLİK İŞÇİLER RİZE MEYDANINDAN İKTİDARA SESLENECEK

ÇAYKUR’da çalışan mevsimlik işçiler kadro taleplerini bir kez daha gündeme taşımak için 23 Şubat’ta Rize’de yeniden bir araya geliyor.

ÇAYKUR’DA ÇALIŞAN MEVSİMLİK İŞÇİLER RİZE MEYDANINDAN İKTİDARA SESLENECEK

Haber:Dilek ONAY CAN

Hatırlanacağı gibi,Cumhurbaşkanı Erdoğan Milletvekili seçimleri için geldiği Rize’de mitingde yaptığı  konusmada ‘Çay işçilerimizin 4 aylık çalışma süresini 6 aya biz çıkarttık. İşçilerimizin çalışmadıkları dönemlerdeki sağlık sigortası sorununu biz çözdük. Mevcut sıkıntılarımızı da hal yoluna yine biz koyacağız. Arkadaşlarıma gereken çalışmayı yapmaları için talimatı verdim”demisti.Aradan yaklaşık bir yıl gecti ve  somut bir adım atılmadı.Dolayısıyla ÇAYKUR mevsimlik işçiler mağduriyetleri devam ettiği için kadro taleplerini gündeme taşımaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde ÇAYKUR GemelMüdürlüğü  binası önünde basın açıklamasında bulunan ÇAYKUR mevsimlik işçileri bu kez  de Rize 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanında seslerini duyurabilmek için  yeniden bir araya gelecek.

ÇAYKUR mevsimlik işçilerin Rize meydanındaki buluşmaları yarın  23 Şubat  2024 cuma gün saat: 14.00’da gerçekleşecek.İsciler burada basın açıklaması yapıp yeniden iktidara seslenecek

AdminAdmin