GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-04-2023 21:45

Çay Çarşısı Bayrama Hazırlanıyor

Ramazan ayında durgun bir sezon geçiren Çay Çarşısı şeker bayramına hazırlanıyor. Çarşı, bayramda yerli ve yabancı çok sayıda ziyaretçi bekliyor.

Çay Çarşısı Bayrama Hazırlanıyor

Haber: ÇİĞDEM HACIFAZLIOĞLU

Rize sahil dolgusu üzerinde 9 bin 500 metrekare alanda geçen yıl hizmete açılan Çay Çarşısı, ramazan bayramına hazırlanıyor. Yıl ortasında açılmasına rağmen oldukça yoğun ilgi gören çay çarşısı şubat ayında ülkede yaşanan deprem felaketi ve ramazan ayı dolayısıyla önceki aylara göre durgun geçirdiği sezonu ramazan bayramında telafi etmeyi hedefliyor.

Çay Çarşısının bölgenin en dikkat çeken destinasyon noktalarından biri olduğunu kaydeden Çay Çarşısı Genel Müdürü Hasan Önder misafirlerine daha iyi hizmet verebilmek için yeni sezona yeniliklerle gireceklerini söyledi.

Önder " Çarşımız seyahat acentelerinin yeni destinasyonu ve yeni durak alanı. Yılın yarısında açılmamıza rağmen memnun edici bir ilgi ile karşılaştık. Şubat ayında ülkemizde yaşanan büyük depremin sosyolojik ve psikolojik etkisi ve de ramazan ayından dolayı bir süredir durgun bir süreç geçiriyoruz. Ancak bu durgunluğun bayramda değişeceğini biliyoruz. Seyahat acenteleri ile yaptığımız temaslar bunu gösteriyor. Bayramda deprem bölgesinde ki turizm hareketliliğinin Karadeniz'e kayacağına ve bu açığımızı kapatacağımıza inanıyoruz. Tüm işletmelerimiz bayram için hazırlıklarını yapıyor."dedi

Dünya basınında ciddi bir şekilde yer bulmaya başladıklarını ifade eden Önder sözlerini şöyle sürdürdü " Çarşımız çay ile ilgili pek çok alanda hizmet veriyor. Türk çayı için, çay sektörü paydaşları için önemli bir yatırım yapıldı. GUİNNES rekorlar kitabında yer almayı planlıyoruz. Bu planlama ,Türk çayının dünyada tanınmasında önemli rol oynayacaktır. Geçen yıl Mayıs ayında açılan Çay Çarşısı içerisinde yapılan 30 metre yüksekliğinde ki ince belli çay bardağı ziyaretçiler ve fotoğrafçılar tarafından büyük ilgi görüyor.

AdminAdmin