GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-12-2023 11:43

BAŞKAN METİN’DEN VALİ BAYDAŞ VE KURUM AMİRLERİNE LAHANA CORBASI İKRAMI

Lahana corbasının dünyada en kötü yemek listesinde yer almasının tepkileri Rize’de devam ediyor.

BAŞKAN METİN’DEN VALİ BAYDAŞ VE KURUM AMİRLERİNE LAHANA CORBASI İKRAMI

Haber:Dilek ONAY CAN

Lahana corbasının dünyada en kötü yemek listesinde yer almasının tepkileri Rize’de devam ediyor. Bir tepki de Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin’den geldi.

Bu bağlamda Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Rize Valisi İhsan Selim Baydaş ve kurum müdürlerine Rize Belediyesi kurum yemekhanesinde öğle yemeğine davet ederek,  lahana corbası ikramında bulundu. 
Kara lahana corbasının  karalanmasına izin vermeyeceklerini, yapılan bu listenin önem taşımadığını ifade eden başkan Metin,Rize Belediyesi kurum yemekhanesinde, özellikle kış aylarında çokça tercih edilen yemekler arasında yer alıyor. Lahana Çorbası yörenin vazgeçilmez yemeklerinden olması ve Karadeniz’de tüketilmesinin yanı sıra, il dışında özellikle büyük şehirlerde de bulunan Karadeniz restoranlarının menülerinde yer alır ve bir çok kesim tarafından da beğeniyle yenilir.Bende bugün öğle yemeğinde Rize Valisi Sayın İhsan Selim Baydaş’ı ve Rize’deki kurum müdürlerini lahana corbası yemeğe davet ettim,sağ olsunlar onlarda davetime icabet ettiler”dedi

Rize Valisi İhsan Selim Baydaş ise lahana çorbası davetinden dolayı Rize Belediye Başkanı Rahmi Metine tesekkür ederek;

“Bugün Belediye Başkanımız Sayın Rahmi Metin’in  ev sahipliğinde bölgemiz ve ilimizin kültürel lezzetlerinden Kara Lahana için Öğle yemeği sofrasında buluşarak,Yeşil-mavi çizgimiz olan muhteşem üclümüz  kara lahana corbası,mısır ekmeği ve yoğurt yedik”dedi.

Rize’deki kurum müdürlerinin de katılım sağladığı ikramın ardından Vali İhsan Selim Baydaş, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin ve kurum müdürleri belediye makamına geçerek Rize Çay’ı içtiler.

AdminAdmin