GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-10-2023 07:43   Güncelleme : 20-10-2023 07:47

AGD/MGV DEN HATAY CİLVEGÖZÜ SINIR KAPISINA BÜYÜK FİLİSTİN KONVOYU

Rize Anadolu Gençlik Derneği (AGD), Milli Gençlik Vakfı (MGV) Filistin’e destek için Hatay Cilvegözü sınır kapısına düzenlenecek büyük konvoy ve yürüyüşe hazırlanıyor

AGD/MGV DEN HATAY CİLVEGÖZÜ SINIR KAPISINA BÜYÜK FİLİSTİN KONVOYU

Anadolu gençlik Derneği tarafından 81 ilde 22 Ekim Pazar günü eşzamanlı olarak düzenlenecek Filistin’e yürüyoruz temalı büyük yürüyüş ve konvoy için Rize’de çalışmalar başladı.

AGD Rize şube Başkanı Ali KALENDER yaptığı açıklamada ‘’İsrail’in tüm dünyanın gözü önünde Filistin’de gerçekleştirdiği soykırım ve insanlık suçu vicdanı olan herkesin sabrını taşırmıştır. İki haftadır devam eden süreçte İsrail her zamanki saldırılarını artırmış ve okulları hastaneleri bombalayarak, kadınları ve çocukları katlederek zulmünü sürdürmektedir.

Terörist İsrail yıllardır Filistin’e ait topraklar üzerinde her türlü zulmü ve alçaklığı dünyanın gözleri önünde gerçekleştirdi.

Binlerce Filistinli kardeşimiz, kadın çocuk demeden katledildi. Mescid-i Aksa başta olmak üzere bütün kutsal mekanlarımızda Müslümanların kanı döküldü. Hiçbir gerekçe olmaksızın yüzlerce genç esir edilip zindanlara atıldı.

Şimdi Aksa Tufanı harekatıyla Filistinli yiğitler kendilerine ait olan topraklarda meşru müdafa hakkını kullanıyor. Bizlerde bu iki haftalık zaman zarfında ilimizde çeşitli STK larımız ve halkımızın kucaklaşarak gerek yürüyüş, konvoy ve basın açıklamalarımızla orada özgürlük mücadelesi veren kardeşlerimize destek olmaya çalıştık.

Şimdi ise Filistinli kardeşlerimize bir adım daha yakın olmak için; tüm Kudüs sevdalılarıyla beraber araçlarımızla konvoy halinde 22 Ekim 2023 Pazar günü Hatay Cilvegözü Sınır Kapısında düzenlenecek büyük mitinge katılmak için 21 Ekim Cumartesi Sabah saat 10:00 da Çaykur Didi Stadyumu yanında toplanarak şehirde bir tur atıp Hatay Cilvegözü sınır kapısına ulaşmak için yola çıkacağız. Yol güzergahımızda ki illerle bütünleşerek hep birlikte inşallah Hatay Cilvegözü sınır kapısına ulaşacağız. Programımıza eş zamanlı olarak bütün komşu ülkeler de İsrail’e en yakın sınır kapılarına konvoyla yürüyecekler.


AdminAdmin