GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-07-2022 18:50   Güncelleme : 12-07-2022 18:50

Yeniden Refah'da Bayramlaşma Coşkusu

Yeniden Refah Partisinde İl Binasında yapılan Geleneksel yemekli Kurban Bayramı Bayramlaşma Programına STK’lardan sorumlu Genel Bakan Yardımcısı Cemil Çolak, MKYK Üyesi İl Sorumlusu Abdurrahman Akyüz, İl Başkanı Mehmet Akif Zerdeci İl ve İlçe yönetim kurulu üyeleriyle birlikte çok sayıda teşkilat mensubu ve vatandaşların katılımları ile gerçekleşti.

Yeniden Refah'da Bayramlaşma Coşkusu

Programda selamla konuşması yapan İl Başkanı Zerdeci;

Bir Bayrama daha kavuştuğumuz için Rabbimize şükürler olsun , "Cenab-ı Allah, millet olarak nice bayramlara sağlık, Huzur, Afiyet içerisinde ulaşmayı nasip eylesin.

Bizi niyetimizle ;  Rabbimize,

Paylaşmamızla ; Akrabalarımıza, Komşularımıza ve Müslüman kardeşlerimize yakınlaştıran Kurbanlarımızı Cenab-ı Hak kabul eylesin.

Cenab-ı Hak Bu bayramda yaptığımız ve yapacağımız İbadetlerimizi , dualarımızı kabul ve makbul eylesin."

Bugün ülke ve millet olarak ciddi sıkıntılar yaşıyoruz.

Ülkemizde uygulanan ekonomik politikaların bu zorlu süreçte Milletimizin derdine derman olmaktan uzak olduğunu görüyoruz.

“Öncelikle Ekonomik problemler; alım gücünün düşmesi, enflasyon, fakirlik, yoksullaşma...

-Bununla beraber Ahlaki ve manevi Erozyona yol açan birtakım tehditlerle karşı karşıyayız.

-Çifte standartçı ve Adaletsiz uygulamalarla karşı karşıyayız. Bütün bu problemlerimiz Milletimize de malumdur.

Bunlara ilaveten, İslam Aleminin içerisinde bulunduğu sıkıntıların, Müslümanların yaşadığı zorlukların ve acıların bu bayramda da devam ettiğini üzülerek görmekteyiz. Vatanlarını terk etmek zorunda kalan kardeşlerimizin Akdenizin ve Egenin soğuk sularında son bulan hayatlarına, Van Gölü’nün derinliklerinde biten Hayatlarında eklendiğine üzülerek şahit olmaktayız.

Bu bayram inşallah bu problemlerden, sıkıntılardan kurtuluşumuza vesile olsun. İslam aleminde zülüm ve sömürü altında inleyen bütün Müslümanların kurtuluşuna Cenab-ı Allah, bu bayramı vesile kılsın.  Bu bayram İslam Alemi olarak zülümle, sömürüyle, zorluklarla, maddi ve manevi sıkıntılarla geçirdiğimiz son bayram olsun İnşallah.

Bütün bu olumsuzluklara rağmen bayramlar bizlere, umutsuzluğa düşmememiz gerektiğini, her türlü zorluğun sonunda bir kolaylık geleceğini, yaşanılan sıkıntılı günlerin ardından Selamete erişeceğimizi müjdeliyor.

Yalnız Bu müjdeye ulaşmak, bu sıkıntıları aşmak, Refaha ve kurtuluşa kavuşmak sadece istemekle değil, teşhisi doğru yapmak ve doğru tedavi yöntemlerini uygulamakla mümkün olur.

Sorunları aşacak, Milletimizi kurtuluşa ulaştıracak anlayış bizi biz yapan kendi değerlerimizde, Tarihimizde ve inancımızdadır. Selamete erebilmek ancak ve ancak Milli Görüş’ün reçetelerinin uygulanmasıyla mümkün olur.

Bizler; Yeniden Refah Partisi olarak 81 İL Teşkilatımızda binlerce teşkilat mensubumuzla birlikte bu değerler etrafında kenetlenerek büyük bir heyecanla, kararlılıkla ve umutla çalışıyoruz. Milletimizin, İslam Aleminin ve tüm insanlığın her günü Bayram günü gibi Huzur ve Mutluluk içerisinde yaşansın diye gayret ediyoruz.

Ülkemizde ve tüm dünyada Paylaşımda Adaletve Yönetimde Adaletin Hakim olması için mücadele ediyoruz. Milli Görüş’ün Maddi ve Manevi Kalkınmahamlelerini hayata Geçirerek Milletimizi maddi ve manevi sıkıntılarından kurtarmak için çalışıyoruz.

Ve o günlerin çok uzakta olmadığına gönülden inanıyoruz.

Bu vesileyle Hemşerilerimin, Milletimizin her bir ferdinin ve yeryüzündeki bütün Müslümanların Kurban Bayramı’nı gönülden tebrik ediyoruz. Tüm mazlumların, ezilenlerin, yetimlerin, kimsesizlerin bayramını gönülden tebrik ediyoruz.

Cenab-ı Allah bu Mübarek Kurban Bayramı’nı Milletimizin, İslam Aleminin ve tüm insanlığın Kurtuluşuna vesile eylesin, -Bayramın Bayram gibi yaşandığı Hakkın Hakim olduğu Milli Görüşün Yeniden Refahın iktidara geldiği bayramlara kavuşmayı nasip eylesin.dedi

Daha Sonra Genel Başkan yardımcısı Cemil Çolak yapmış olduğu konuşmada;

Cenab-ı Allah’a  bizi bir bayrama daha kavuşturduğu için sonsuz şükrediyorum. Buradan bütün teşkilatlarımızın hemşerilerimiz Aziz Milletimizin ve tüm İslam Aleminin Kurban Bayramını kutluyorum. Cenab-ı Allah bu bayramı İslam Aleminin yaşamış olduğu bir çok sıkıntıdan, çifte standartlardan, zülümlerden, sömürülerden, zorluklardan, maddi ve manevi bütün  sıkıntılardan kurtuluşuna vesile eylesin.

Yeniden Refah Partisi olarak başta Genel Başkanımız olmak üzere doğusuyla batısıyla Türkiye’nin her yerine gidiyoruz, halkımızla buluşuyoruz. Davamızı partimizi plan ve programlarımızı memleketin nasıl selamete çıkarılacağını anlatıyoruz. Halkımızdan partimize ve Erbakan ismine büyük bir ilgi ve alaka görüyoruz. Bu ilgi ve alaka her geçen gün çığ gibi büyüdüğünü görüyoruz.

Geçen hafta Çankırı İli Dodurga ilçesinde yapılan seçimde Yeniden Refah Partisi olarak 2. Parti olarak çıkmamız sonucu ve son aylarda Yeniden Refah Partisi olarak üye sayısının artışında 1. Parti olmamız bu seçim sonucuyla örtüşmektedir. Bizi bir takım medya kuruluşları bir takım mihraklar ne kadar milletimizden gizlemeye çalışsada artık milletimiz uyanmış artık Yeniden Refah Partisi önce millet anlayışı ilkesiyle milletimizin gönlünde yer almayı başarmıştır. Görüştüğümüz halkın bir çok kesimindeki insanımızdan tek çare tek çözüm Yeniden Refah Partisinin kaldığını duymaktayız. Bu gün yıldızı parlayan çok hızlı ilerleyen, nasıl başaracağını ortaya koyan, milletten aldığı güç ve güven ile her geçen gün iktidara koşan milletin kendi partisi olan yalnız Ve yalnız Yeniden Refah Partisidir.Bizler asırlardır gelen çok büyük hak bir davanın bugünki temsilcileriyiz. Ama teşkilatlar olarak şunu iyi bilmeliyizki bizim davamız ne kadar hak davada olsa çalışmazsak üzerimize düşen vazifelerimizi yapmazsak başaramayız Allah cc bizlere zaferi vermez.  Tarihimizdeki büyük zaferler inançla çok büyük azim ve gayretle gerekeni yapmakla kazanılmıştır. Bu nedenle teşkilatlar olarak başarmamız için karşısında mücadele ettiklerimizden ve herkesten daha fazla çalışmamız gerekmektedir çünkü hiç bir başarı tesadüf değildir.

Son günlerde ilimizde yaşadığımız çay kanunu ilgili gelişmeleri endişe ve hayretle takip etmekteyiz. Yaklaşık 15 yıldan beri konuşulup da bir türlü çıkartılamayan çay kanunu geçen ay bir takım milletvekili onayı ile hükümet tarafından çay kanunu taslağı çıkartılarak milletin kamuoyunun önüne konulmuş,milletin beklentileri dışında olan bu kanunu gören herkesi adeta şoke etmiştir. Yılan hikayesine dönen çay kanunu beklentilerin aksine çaya fayda yerine çaya zarar verecek bir çok skandallarla, çelişkilerle, belirsizliklerle dolu bir kanun. Bu kanunda müstahsil yok,Çaykur yok, müstahsilin hakları korunacağına olanlarıda elinden alınmaya çalışılmıştır.  Çay taban fiyatı bir kamu kuruluşu olan Çaykurun elinden alınıp sivil bir kuruluşun eline verilmeye çalışılmıştır., bu kanunu kim nasıl çıkarmış, kim önermiş kamu oyunun merak ettiği bu sorulara kimse cevap verememiştir, hiç kimse tarafından sahiplenmemiş adeta ortada kalmıştır. Her kesimden alınan aşırı tepkiler neticesinde kanun geri çekilmek zorunda kalınmıştır. Bu kanunda imzası olan milletvekillerine soruyorum; Allah aşkına bu kanunu hiç mi okumadınız. Buradan hükümetede sesleniyorum siz hiç çay kanunu çıkarmakla uğraşmayın yine yüzünüze gözünüze bulaştıracaksınız bir sene sonra Allah’ın izniyle biz iktidara geldiğimizde, önce millet anlayışı doğrultusunda  müstahsilin hakkı nasıl korunacağını çayımızın nasıl savunulacağını gösteren herkesimin tasvip ettiği memnun olduğu bir çay kanunu çıkararak nasıl yapılacağını herkese göstereceğiz.