GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-06-2022 20:39   Güncelleme : 01-06-2022 20:39

Rize Makina Mühendisleri Odası'nda Orhan BAŞDEMİRCİ dönemi

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Makina Mühendisleri Odası (MMO) Rize İl Temsilciliği Yürütme Kurulu Başkanlığı’na Orhan BAŞDEMİRCİ atandı.

Rize Makina Mühendisleri Odası'nda Orhan BAŞDEMİRCİ dönemi

HABER: CEVAHİR TOPALOĞLU

Makine Mühendisleri Odası Rize İl Temsilciliği’nde atama yoluyla görev değişimi yaşanırken, İl Temsilciliği Başkanlığına Orhan BAŞDEMİRCİ getirildi.

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Makina Mühendisleri Odası Rize İl Temsilciliği Yürütme Kurulu göreve başladı.

Orhan BAŞDEMİRCİ 'nin Rize İl Temsilcilik Yürütme Kurulu Başkanı olduğu TMMOB Makina Mühendisleri Odası Rize İl Temsilciliği Yürütme Kurulu şu isimlerden oluştu:

Başkan: Orhan BAŞDEMİRCİ, Sekreter: Semih Doğan YILDIZ , Sayman: Enes YAZAR, Yönetim Kurulu Üyleri; Ömer GÜZEL, Emre UÇAK , Ethem HÜNKAR YILMAZ, Çağrı SOLMAZ, Melis BAŞTOPÇU, Canberk PARILYILDIZ, Özge OKUR'dan oluştu.

Başkan Orhan BAŞDEMİRCİ yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

‘’Makina Mühendisleri Odası’na yurt içinde ve yurt dışında Makina, Endüstri, İşletme, Uçak, Havacılık, Uzay, Mekatronik, Sistem, İmalat, Üretim, Üretim Tekniği, Üretim Sistemleri, Otomotiv, Endüstriyel Tasarım, Enerji Sistemleri, Makina ve İmalat ile Raylı Sistemler Mühendisliği bulunmakta olup, Rize İl Temsilciliğimizde toplam üye sayımız 293, Öğrenci üye sayımız 26'dır. Yürütme Kurulu olarak; öncelikle üyelerimiz, üniversite, sivil toplum kuruluşları, odalar, yerel yönetimler, sanayi odası ve diğer tüm kamu kurum ve kuruluşları ile dayanışma içinde olacaklarını ifade ederek; Mesleğimize ve meslektaş sorunlarına sahip çıkarak, üyelerimiz ve kamu yararları doğrultusunda çalışmalarımızı yürüteceğiz.

TMMOB Makine Mühendisleri Odamız, Anayasa’nın 135. Maddesi doğrultusunda çıkarılan 6235 sayılı Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği kanununa göre 1954 yılında kurulmuş, kamu kurum niteliği taşıyan bir meslek kuruluşudur. Ayrıca Türkiye'de en fazla üyeye sahip mühendis meslek odası Makine Mühendisleri odasıdır. Bizler bu görevlerde gönüllülük esasına dayalı olarak bulunuyoruz” dedi.

2006 yılından beri Makina Mühendisleri Odası'nın Rize İl Temsilciliği görevini Metin Bıçakçı yürütüyordu.