GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-05-2022 10:19   Güncelleme : 25-05-2022 10:19

Vali Çeber, Tevfik İleri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni Ziyaret Etti

Tevfik İleri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin davetini geri çevirmeyen Vali Kemal Çeber, okulu ziyaret ederek, öğrenciler ve öğretmenlerle bir araya geldi.

Vali Çeber, Tevfik İleri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni Ziyaret Etti

Vali Kemal Çeber beraberinde İl Milli Eğitim Müdürü Engin Emen ile birlikte Tevfik İleri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Tevfik İleri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesindeki incelemeleri esnasında, atölyeleri gezen Vali Çeber, öğrencilerle sohbet ederek atölyelerde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Öğrencilerin yaptıkları çalışmaları izleyerek, üretilen ürünleri inceledi. 

Milli Eğitim Bakanlığı'nın başlatmış olduğu “Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerle Buluşuyor Projesi” kapsamında Tevfik İleri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yapmış olduğu çalışmalar hakkında da bilgiler alan Vali Kemal Çeber, her türlü konuda imkanlar dahilinde kendilerinin destekçisi olacaklarını ifade etti.

Mesleki ve teknik liselerin önemine değinen Vali Çeber, ülke ekonomisine ara eleman yetiştirme anlamında teknik liselerin önemli katkı sağladığını ifade ederek, “Bu okullardan eğitim alarak mesleki becerilerini geliştiren öğrenicilerimiz, işletmelerin teknik ve kalifiye eleman ihtiyacını karşılamaktadır. Dolayısıyla burada yapılan eğitimleri çok önemsemekteyiz. Mesleki eğitim vasıflı eleman yetiştirmede mesleki ve teknik liselerimiz ilk ve en önemli adımı oluşturmaktadır. Bu okullardan yetişecek öğrencilerimiz sanayi, bilişim, hizmet ve birçok farklı sektörde çalışarak nitelikli işgücünün ekonomiye kazandırılmasında önemli bir yet tutacaktır. ” dedi.